S Apple Watch na rande určitě nechoďte, ženy chtějí Rolex

Apple-Watch-gold-icon-e1446367415149Viete, aké hodinky majú radi bohatí slobodní muži? Prekvapivo to sú hodinky Apple Watch, ktoré milionári–samotári používajú najradšej. To ale neznamená, že to sú jediné hodinky, ktoré by mali používať a ak sa naskytne príležitosť ísť na rande, asi bude najlepšie, ak hodinky od Applu nechajú doma. Ženy totiž nemajú veľmi veľký vzťah voči Apple Watch a skôr rátajú s tým, že keď pôjdu na rande s mužom, ten by mal mať na sebe Rolexy, ktoré reprezentujú jeho status (a bohatstvo). Aspoň tomu naznačujú výsledky prieskumu, ktorý vykonala služba Luxy, čo je v podstate taký Tinder pre bohatých. Prieskumu sa zúčastnilo celkom 1400 registrovaných členov milionárskej aplikácie, ktorá samu seba popisuje ako „Tinder bez chudobných“.

Prieskum od Luxy odhalil, že Apple Watch preferuje 72% mužov, čo ale prekáža väčšiemu množstvu žien. 80% z nich totiž na rande očakáva muža s Rolexami a nie s počítačovou „hračkou“ na ruke. Teda, ak sa nejedná o 18-karátové Edition vo farbe Rose Gold. Ale aj tam máte zhruba polovičnú šancu uspieť, 43% žien by totiž stále preferovalo Rolexy nad Apple Watch. Odpoveď je celkom jednoduchá. Nech máte Apple Watch akokoľvek radi, stále je to len elektronika, ktorá stráca na hodnote a je veľmi otázne, či bude práve váš model relevantný za 12 alebo 18 mesiacov. Naopak Rolexy si svoju hodnotu udržujú, respektíve ich hodnota postupom času rastie, a pôsobia mužnejšie než Apple Watch. Takže aj keď sa prieskumu zúčastnilo 1%, tieto výsledky platia viacmenej rovnako pre všetkých bez ohľadu na finančnú situáciu. Všetci sme totiž ľudia a či ste milionár alebo nie, môžete mať podobný názor a vkus.

Apple Watch FB


*Zdroj: Cult of Mac

|
8
Leitz

Diskuze

  Asi zadna zenska nepotrebuje jit na rande s clovekem, kterej bude furt cumet do hodinek at uz je to zlatokopka, nebo normalni holka. A kdybych si mel vybrat, tak si taky na ruku dam rolexy misto nejakejch digitalek.

  Reagovat

  kam len ta doba speje ked kus hodinarskeho umenia ako je Rolex je porovnavane s Apple watch…tiez som tu velky fanusik Apple ale zdravy rozum nepusti….za 2 roky bude toto len odpad v sufliku ale Rolby su Rolby…ja som dal prednost Omega Speedmaster „moonwatch“ sice ale aj tak, vidno, zeny az tak sproste nebudu 😉

  Reagovat

  Svět je plný předsudků a bohužel naivních klišé.

  Např: „Naopak Rolexy si svoju hodnotu udržujú, respektíve ich hodnota postupom času rastie“.

  Povídali, že mu hráli, aneb jeden z nejběžnějších omylů.

  Ani u značky ROLEX si cenu neudrží víc, než nepatrný zlomek nepatrného procenta modelů z celého portfolia a to ještě za podmínky, že se jedná o vzácnou limitovanou edici v kategorii „milion plus“.

  Zapomeňte prosím na to, že kohokoliv Omegy, Rolexy, Hubloty, Breitlingy, Nardiny, TAGy ale i Pátky, v ceně 150, 250, 450 tis. za nové, budou stát za 10-15 let dvojnásobek, nebo třeba jen pořád stejně.

  NEBUDOU.

  Už za 5 let je všechny do jedné prodáte se ztrátou minimálně 20%, za 10 let jste zaručeně na ceně poloviční.

  A to nepočítám výdaje.

  Kožený pásek, pokud jej nosíte denně, do dvou let musíte vyměnit. 10tis. u takových hodinek je obvykle startovací cena. Jinak budete za čuňase.

  Vyčíštění po 3-5ti letech: další desítka, pokud je ale budete muset poslat do švýcar, nebo originálního servisu někde v Evropě. 2x tolik (podle modelu) a to budete muset u většiny. Když je vyčistit a naladit nepošlete, nejpozději do 10-ti let začnou reálně zlobit i kdyby stály milion.

  Nebo je můžete svěřit do servisu nějakému českému „Hanákovi“ …. ale to už se Vám nevrátí to, co jste si koupili.

  Bazary, burzy, internetové shopy jsou doslova přecpané nošenými hodinkami věhlasných značek všech možných modelů. Se slevou a ne malou dnes v pohodě koupíte i nové modely. Stačí si jen vybrat.

  Je libo Ulysse Nardin Marine za 6 000,- USD? Žádný problém, původní cena 9000,- USD 🙂
  ——

  Jsou krásný šperk, nádherný, pohlazení EGA, hodnotný doplněk, ale rozhodně ne investice. Jen luxusní výdaj, nic víc. Nelžeme si do kapsy tak okatě …

  P.S. Docela by mě zajímalo, jak by se taková zlatá slepice tvářila, kdybych neměl na ruce hodinky žádné 🙂 Nezavařily by se jí mozkové závity z přemýšlení, co si o tom má myslet? 🙂

  Reagovat

  Rolex je jedna z mála značek, která si udrží dlouhodobě hodnotu kolem 80% původní ceny. Moonky Omega koupíš jetý za 40 papíru. Koupě luxusních hodinek téměř vždy znamená finanční ztrátu. Ty modely, které mohou zvýšit svoji hodnotu si u Bechyněho nebo Dušáka nekoupíte.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz