Zavřít reklamu

apple_winter_by_surrealskiesAč to zatím tento rok se sněhem nevypadá moc dobře, i tento rok vám přinášíme updatovaný seznam aplikací, který vám pomůže jak s připravami, tak se samotným průběhem vaší dovolené. Sněhu zatím opravdu moc nenapadlo, sám tento článek píšu z italského Livigna, kde se vlastně jezdí jenom na technickém sněhu… Nezbývá nám než doufat, že se v následujících týdnech příroda umoudří a připraví nám pořádnou bílou zimu, alespoň na horách. Zatím si alespoň můžete stáhnout následující aplikace, které ve vás probudí natěšenost na sněhové kopce a na tu volnost, kterou cítíte, když lyžujete po prázdné sjezdovce.

1. Liftopia (zdarma)
Liftopia vám pomůže v několika ohledech. Jednak vám předpoví počasí, řekne vám jaké jsou podmínky k lyžování, ale také vám nabídne několik slevových kupónů, a tak můžete ušetřit spoustu peněz. Liftopia dostává nabídky přímo od lyžařských center, a tak určitě zkontrolujte, zda i váš resort podobnou slevu nenabízí. Aplikace je zdarma a podporuje místa od Severní Ameriky až po Alpy.

  
screen568x568
liftopia

2. Waze (zdarma)
Jedete lyžovat či snowboardovat, ale základem je samozřejmě se na příslušné místo dostat. K tomu vám můžou pomoct Apple či Google maps, Waze na to jde ale jinak. Jde o systém podporovaný přímo od lidí, a tak se dovíte o různých problémech, zácpách, nehodách a špatných sněhových podmínkách přímo od jiných uživatelů. Poté aplikace sama od sebe vyhodnotí co nejlepší cestu (všichni víme, jak otravné zácpy v přeplněném autě jsou).

 
waze
screen568x568

3. Ski and Snow Report (zdarma)
Ski and Snow Report podporuje více než 2000 míst po celém světě. Data získává od OnTheSnow, což je největší databáze pro sněhové podmínky na světě. Navíc do ní mohou přidávat informace sami uživatelé. S touto aplikací získáte informace ohledně čerstvě napadaného sněhu, pohledy přímo z webkamer, předpověď počasí či mapy sjezdovek.

 
snow and ski
ski

4. Find My Friends (zdarma)
Zní to paradoxně, ale co budete dělat až se v horách s někým ztratíte? Aplikace přímo od Apple vám ukáže, kde kdo z vašich kamarádů je a vy se tak můžete domluvit, kde se sejdete. Aplikace funguje spolehlivě a může být příjemným parťákem na cestách.

 
friend
find my friends

5. Ski Tracks (0,89 €)
Tato aplikace je absolutní nutností ke snímání vašeho pohybu na sjezdovce. Ski Tracks ke snímání navíc nepotřebuje mobilní signál, a tak bez problému zaznamená vaší rychlost, dobu jízdy či dokonce i výšku. Všechny jízdy pečlivě zaznamená a vy si je pak můžete porovnat a zjistit všechny údaje.

 
ski track
ski

6. Nativní kamera a funkce Panorama + Live Photos
Jen si to představte, stojíte na vysoké hoře a všude okolo se vám naskytuje parádní výhled. Ten si určitě budete chtít vyfotit, ale nejlepší volbou je udělat Panorama fotku, která zachytí úplně všechno. Výsledkem je nádherná fotografie, na kterou se budete ještě dlouho dívat a v létě vzpomínat na tu skvělou zimní dovolenou. Novinkou v nových iPhonech 6s a 6s Plus je funkce Live Photos, která zachytí pár sekund před a po pořízení fotografie. To se může hodit například během focení svých blízkých na sjezdovce. Nezapomeňte tak tuto funkci zapnout!IMG_1937
7. Instagram (zdarma)
Situace se opakuje, asi byste neřekli, že vám tato aplikace může něco nabídnout. Opak je ale pravdou, Instagram vás jednak může naladit na zimní dovolenou všemi fotkami krásných výhledů a sjezdovek, ale zároveň může sloužit jako informační kanál díky propracovanému systému hashtagů. Vy tak můžete vidět, jak si jiní užívají svůj den, ale zároveň můžete zjistit, jaké je počasí či podmínky.

instagram

 

 instagram ios

8. České sjezdovky (0,89 €)
Pokud se chystáte na hory v Čechách, aplikace České sjezdovky vám poví, jaké sjezdovky jsou otevřené a jaké na příslušném místě panují podmínky. Aplikace čerpá z serveru ceskesjezdovky.cz a obsahuje víc než 200 sjezdovek. Bonusem je možnost prohlídnout si podmínky přímo z webkamery.

sjezdovky

 

 
ceske sjezdovky
9. PeakFinder Earth (3,99 €)
Naprosto dokonalou záležitostí je aplikace PeakFinder Earth. Ta nabízí propracovaný a příjemný design, který je zároveň velice efektivní. Koncept je jednoduchý – svůj iPhone namíříte na vysoké hory a poté už jen sledujete, jak je aplikace rozpozná a dá vám tak jejich názvy. Parádní je, že aplikace pracuje offline, a tak se nemusíte bát o to, že vám po vaší dovolené příjde nesmyslně vysoký účet za telefon. Databáze je opravdu široká, dostalo se  na víc jak 250 000 hor. Celkově jde o velice povedenou aplikaci, která nemá chybu.
 
screen640x640
10. iSKI Czech (zdarma)
Alternativou k výše uvedeným aplikacím může být iSKI Czech, což je aplikace, která již podle názvu napovídá, že se soustředí přímo na Českou republiku. Získáte tak detailní informace o českých střediscích, o počasí, o sjezdovkách a tak dále. Součástí aplikace je i praktický route planner, který vám pomůže s naplánováním vašeho lyžařského dne. Poté tu jsou i mezinárodní verze stejné aplikace, můžete si tak stáhnout iSKI Austria či iSKI Swiss.
ip5_snow_1_3

Související články

Dnes nejčtenější

.