• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS High Sierra
  iStores.sk

  Apple vyvíjí technologii, díky které byste mohli nechat nabíječku k iPhonu doma

  apple-solar-power

  iOS zařízení, jako je iPad nebo iPhone, by mohly v budoucnosti obsahovat solární panel určený k nabíjení. Byla by to však pouze doplňující funkce ke stávajícímu klasickému nabíjení. Applu byl totiž udělen patent, který zní: “methods and apparatuses for operating devices with solar power”, což v překladu znamená metody a přístroje pro zařízení, se solární energií. Výpočetní zařízení obvykle používají standardní baterie jako ni-cadové, lithium-iontové a nikl-metal hybridní baterie. Tyto baterie jsou dobíjeny obvyklým střídavým proudem, avšak většina z nás stále někde cestuje a nemá neustálý přístup k zásuvce.

  V dnešní době obsahuje solární panel několik zařízení, například některé power banky se dokáží dobíjet právě ze sluneční energie. Je však celkem obtížné udržet relativně stabilní solární výkon, tak aby zařízení bylo stále napájeno. Přece jen s ním celý den manipulujeme a hýbeme. Dobíjecí zařízení, by fungovalo pomocí měniče napětí a regulátoru, který je připojen k převodníku napětí. Převodník napětí již přivádí získanou energii do samotného zařízení. Převodník napětí je zároveň nastaven tak, aby sledoval energii, která je přijata a podle toho ji pošle do zařízení. Do baterie totiž nesmí být v jednu chvíli přijato větší množství energie.

  solar-powered-iphone-5s


  *Zdroj: appleworld

  Leitz

  Diskuze

   “Tyto baterie jsou dobíjeny obvyklým střídavým proudem”

   Mam sice tusenie ako to bolo myslene, ale ta veta je sama o sebe z technickeho hladiska nezmysel. Baterie su dobijane vzdy jednosmernym prudom.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online