Zavřít reklamu

Trh inteligentných hodiniek sa stal v roku 2015 veľmi zaujímavým a osobne ma napríklad začal zaujímať viac, než mobilné telefóny, ktoré viacmenej používam už len na základné činnosti ako je telefonovanie, posielanie správ alebo fotenie. Verím, že podobne sa bude situácia vyvíjať aj v nasledujúcich rokoch a keď sa pozriem na vzhľad niektorých inteligentných hodiniek, mám pocit, že to tak aj naozaj bude. Aj vplyvom Apple Watch sa totiž deje, že čoraz viac výrobcov prestáva chápať inteligentné hodinky ako ďalší tovar, ktorý môžu predať a skôr sa začínajú sústrediť na to, aby práve tie ich hodinky boli čo najkrajšie. O tom sa ale viac rozrozprávam v samostatnom článku. Tento trend nasledovala aj firma Fossil, ktorá v uplynulých mesiacoch predstavila svoje prvé inteligentné hodinky, Q Founder.

Ako inak, jedná sa o hodinky bežiace na operačnom systéme Android Wear, s ktorým mám ja osobne veľmi dobré skúsenosti, aj čo sa týka komunikácie s iPhonom (občas sa mi dokonca objaví upozornenie na hodinkách skôr ako na obrazovke mobilu!). Podobne ako Huawei a Tag Heuer, Fossil Q Founder sa vyznačujú prémiovým spracovaním. V porovnaní s „hojerkami“ sú však Fossily oveľa lacnejšie, zoženiete ich už za cenu 300€. Poteší bezdrôtová nabíjačka, ale čo na nej poteší ešte viac, je vzhľad.

Dostávate totiž nabíjačku podobného charakteru, akou je tá u 10 000-eurových Apple Watch Edition – nabíjačkou je totiž samotný kožený vankúšik, na ktorý si hodinky pokladáte každý (druhý?) večer. Batéria má kapacitu 400 mAh, čo by mohlo znamenať, že vydržia o deň dlhšie než napríklad Huawei. Súčasťou hodiniek je aj 4GB úložisko na aplikácie, updaty a dáta, a vo vnútri tiež nájdete procesor Intel Atom, čo je celkom nezvyk oproti väčšine inteligentných hodiniek, ktoré disponujú Snapdragonom. Hodinky samozrejme ponúkajú viacero ciferníkov vrátane ikonického ciferníku Fossil. Okrem toho sa vyznačujú 22mm remienkami, pričom dodávané budú dve verzie, jedna s kovovým remienkom a druhá s remienkom koženým.

Fossil Q Founder

*Zdroj: StartItUp.sk

Související články

Dnes nejčtenější