Zavřít reklamu

Apple Watch gold icon

Přesto že se u nás Apple Watch prozatím oficiálně neprodávají, je více než jisté že se staly vánočním dárkem pro nejednoho z našich čtenářů. Poté co si hodinky pečlivě rozbalíte, vychutnáte si pocit z rozbalení nového Apple produktu a prohlédnete si je, přichází na řadu první synchronizace, instalace aplikací, nastavení a nabíjení. Se vším vám pomůžeme v následujícím článku, který by měl nabídnout novým majitelům Apple Watch pár základních informací o jejich novém produktu.

První spuštění a synchronizace
Nelekejte se velmi pomalého spouštění, pokud zapnete nové Apple Watch, od chvíle kdy poprvé zmáčknete tlačítko pro zapnutí do chvíle než si s nimi můžete začít hrát uběhne i pět minut. Hodinky se poprvé spouští opravdu delší dobu a je nutné s tím počítat. Následně je nutné hodinky synchronizovat s iPhonem. Bez toho, aniž byste hodinky s iPhonem synchronizovali vám zkrátka nebudou fungovat a tento proces je nutné udělat. Nejprve je nutné abyste na iPhonu zapnuli Bluetooth a následně stačí když na svém iPhonu spustíte aplikaci Watch, ve které vyberete možnost synchronizace a přes kameru nasnímáte animaci, která se objeví na displeji hodinek. Následně již jen stačí počkat a hodinky se připojí k iPhonu.

Apple-Watch

Instalace aplikací
Apple Watch nemají vlastní aplikace ani iTunes App Store a jsou zcela závislé na tom, co máte ve svém iPhonu. Pokud mají aplikace ve vašem iPhonu i svoji verzi pro Apple Watch, pak můžete buď povolit instalaci všech těchto aplikací do hodinek a nebo ručně vybrat, které se mají instalovat a které v hodinkách nechcete. Kromě předinstalovaných aplikací zkrátka nemůžete mít v hodinkách aplikaci, kterou nemáte v iPhonu, takové aplikace neexistují a v případě aplikací pro Apple Watch se vždy jedná pouze o přídavek pro klasickou aplikaci, kterou máte v iPhonu. Tyto aplikace však fungují většinou tak, že na hodinkách sice spustíte rozhraní pro hodinky, ovšem na iPhonu se spustí samotná aplikace nebo slouží pouze jako vstupní nebo výstupní nástroj dat z iPhonu.

Základní nastavení hodinek provádíte přes rozhraní aplikace Watch, která je součástí iOS, přes tu hodinky také připojíte a synchronizujete. Některá nastavení je pak možné provádět přímo v hodinkách nebo v jednotlivých aplikacích. V případě Apple Watch je vše o něco složitější než u iPhonu nebo Macu, ovšem zase je potřeba počítat s tím, že jakmile vše jednou nastavíte a pohrajete si s tím, že jedna věc se nastavuje na hodinkách, druhá na iPhonu a třetí přímo v aplikaci, je vše již v pořádku a nemáte důvod nastavení měnit každým dnem.

Co se nabíjení týká, můžete své Apple Watch nabíjet kdykoli si vzpomenete, baterii to nijak neubližuje a právě naopak je lepší nenechávat baterii vybít až na samotné dno. Kdykoli tedy máte potřebu své hodinky dobít, můžete, nic tím nepokazíte.

Nyní už si můžete Apple Watch jen a jen užívat a pokud vám chybí stojánek, obal, nový řemínek nebo zkrátka cokoli, tak se nezapomeňte podívat na náš článek LsA: Nejlepší vánoční dárky pro majitele Apple Watch.

Apple Watch

Dnes nejčtenější

.