Zavřít reklamu

Apple Music for AndroidPodle hudebního byznys analytika Marka Mulligana, bude mít do konce roku služba Apple Music celkem 8 milionů odběratelů. Mulligan rovněž předpokládá, že příští rok, by se mělo číslo vyšplhat až na nějakých 20 milionů odběratelů. Apple Music se tak stává druhou nejpopulárnější streamovací službou, hned po Spotify. Apple zřejmě nemá zjištěno, jak je na tom trh s předplatným, avšak na druhé místo, se dostal neuvěřitelně rychle. Po marketingové stránce to má Apple dobře vymyšlené, takový úspěch Apple Music však nikdo nečekal.

Mulligan sám zdůraznil, že čísla nejsou přesná a můžou se samozřejmě měnit během celého příštího roku. Musíme také počítat, že ne všichni odběratelé jsou platící, někteří jsou stále v tříměsíční zkušební lhůtě, která je zdarma. Apple již v říjnu prozradil, že Apple Music v té době mělo zhruba 6,5 milionů platících předplatitelů, což byl ohromný nárůst, když vezmeme v potaz to, že Apple službu spustil teprve na konci června. Musíme také počítat s tím, že v tomto čísle jsou započítáni i ti, kteří například zapomněli po třech měsících službu zrušit.

Apple se také údajně snaží vyjednávat s nahrávacími společnostmi, aby nabídli nižší cenu, přičemž uživatelé by poté mohli platit nižší předplatné. Těm se pochopitelně moc zlevňovat nechce a tak Apple nejspíše neuspěje. Pokud by se naplnili předpovědi a Apple Music by měla letos celkem 8 milionů odběratelů, Apple by získal dvakrát tolik odběratelů za šest měsíců, co Spotify dosáhlo za čtyři roky.

Apple Music logo FB

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.