Zavřít reklamu

iPhone battery iconPoslední čtvrtletní zpráva z antivirové společnosti AVG, zahrnuje i aplikace, které nejvíce vybíjí baterii a zároveň si vezmou hodně místa z vašeho úložiště. U některých aplikací je to vcelku logické, když běží na pozadí, u některých byste to však nečekali. AVG data čerpalo z anonymních souhrnných údajů, které byly získány od více než 1 milionu uživatelů, kteří používají antivir AVG na svém telefonu. Aplikace jsou rozděleny celkem do tří kategorií a to ty, které nejvíce vybíjí baterii, ty které si vezmou hodně výkonu a také ty, které vám na zařízení obsadí hodně místa.

Amazon
Nákupní aplikace Amazon se na seznamech objevila celkem šestkrát, přičemž je rozdíl mezi UK aplikací a globální celosvětovou aplikací. Na seznamu největších žroutů baterie se umístila britská verze na místě třetím a globální verze na místě desátém. V seznamu náročných aplikací na výkon obsadila britská verze druhé místo a globální deváté místo. Poslední kategorie ukazuje, jestli aplikace zabírá hodně místa na úložišti, zde se britská verze umístila pátá a globální sedmá.

Facebook
Základní Facebook aplikace a její odnože Messenger a Pages Manager, se objevily na seznamech celkem sedmkrát. Facebook se objevil v seznamu aplikací, které zabírají nejvíce místa na prvním místě a v seznamu náročných aplikací taktéž na prvním místě. Messenger se celkově umístil na místě pátém a Pages Manager se celkově umístil na místě sedmém.

Google
Rozhodně ani Google se nemůže pyšnit odladěnými aplikacemi, jelikož jeho Google Chrome a některé další aplikace byly na seznamu k vidění celkem sedmkrát. Například na Androidu se Google Play objevoval nejčastěji, přičemž celkově se umístil druhý a v kategorii největších žroutů baterie a v kategorii aplikací, které zabírají nejvíce místa se umístil pátý. A takový Android Firmware Updater, se kterým se na iOS samozřejmě nesetkáte, vyhrál seznam největších žroutů baterie.

Snapchat
Populární Snapchat si vysloužil druhé místo v kategorii aplikací, které vám nejrychleji vybíjí telefon a v seznamu aplikací zabírajících hodně místa se objevil osmý.

Co z toho plyne pro iPhone respektive pro iOS? Největším žroutem baterie jsou aplikace Snapchat, britská aplikace Amazon a také tolik používaný Facebook a jeho Messenger. Na Androidu pak ještě Google Play a Android Firmware Updater.

iPhone 6 battery

*Zdroj: cultofandroid

Související články

Dnes nejčtenější

.