Zavřít reklamu

Four Apple logoApple je společnost, kterou mají mnozí v mysli uloženou jako ekvivalent pro spolehlivost, bezpečnost, inovace, vyšší cenu, domyšlené produkty a v neposlední řadě krásný design. Jenže ani Apple není neomylný a občas se mu něco prostě nepovede. Rok 2015 byl plný nových produktů s logem nakousnutého jablíčka, ale bohužel se našly i takové kompromisy nebo designově nepovedené věci, které k Applu moc nepatří. Na videu níže jsou shrnuty 4 hlavní z nich.

1) V první řadě je řeč o 12″ Retina MacBooku. Designově je rozhodně nádherný a USB-C je konektor, který nabízí spoustu výhod, je pokrokový. Jenže problém je v tom, že Retina MacBook disponuje jen jedním jediným konektorem, tudíž nemůžete notebook zároveň nabíjet a přenášet data a téměř každý uživatel si musí pořídit redukci i jen na to, aby připojil iPhone.

2) Další lehce nedomyšlenou věcí je Lightning konektor pro nabíjení na spodní straně nové Magic Mouse 2. Osobně jsem se také zpočátku přikláněl k názoru, že Apple mohl konektor umístit trochu lépe, ale jakmile jsem si novinku koupil a nyní jí aktivně používám, tak mi to nepřijde tak strašné. Nabíjení rozhodně není pohodlné, buď si lámete kabel nebo se vám myš podivně naklání, ale jde to.

3) Třetím nedomyšleným produktem je Apple Pencil. Ani ne tak tužka sama o sobě, která je jistě revoluční, jako spíše její styl nabíjení. Je pravda, že díky redukci můžete Apple Pencil připojit k běžnému Lightning kabelu, ale samotný Apple respektive Jony Ive ve videu zmiňuje, jak je geniální, že můžete tužku dobíjet přes Lightning konektor na iPadu Pro. Je pravda, že je to jistě užitečné, ale dost snadno si takto můžete zničit jak iPad Pro, tak i Apple Pencil a tužka během nabíjení z iPadu Pro nepřirozeně čouhá a na podložce se ohýbá.

4) A posledním produktem je samozřejmě nejnovější Smart Baterry Case k iPhonu 6 a 6s. Za prvé se drtivá většina shodne na tom, že designově se obal Applu nepovedl, a pak nedává smysl LED indikátor. Ten vás sice užitečně informuje o nabíjení obalu, jenže je skrytý uvnitř, takže pokud máte iPhone v obalu, neuvidíte ho. Domyšlené není ani to, že jakmile iPhone do obalu zasadíte, tak se okamžitě začne obal vybíjet a až poté se začne vybíjet iPhone. Ostatní výrobci totiž nabízejí taková řešení, že si baterii v obalu můžete aktivovat kdy vy chcete.

Související články

Dnes nejčtenější

.