Zavřít reklamu

Huawei watch icon
Včera večer do našej redakcie pribudol nový prírastok v podobe inteligentných hodiniek Huawei Watch. Osobne ma tieto hodinky zaujali už v čase oznámenia a potichu som dúfal, že Google jedného dňa prinesie podporu Android Wear aj na iOS, čo sa neskôr stalo skutočnosťou (našťastie). Dúfal som v to hlavne preto, lebo u inteligentných hodiniek mi záleží najmä na tvare a kruh sa mi osobne páči viac než štvorec/obdĺžnik, ktorý využívajú Apple Watch. Hodinky od Huawei potom predstavovali to najdokonalejšie zo sveta Googlu, čo môžete nájsť na trhu – majú totiž rovnaké materiály ako klasická edícia Apple Watch, sú dostupné v niekoľkých verziách a majú skutočne elegantný dizajn po každej stránke.

Huawei Watch ma totiž zaujali už svojim unboxingom, ktorý som vložil aj do týchto mojich prvých dojmov. Čínsky výrobca, o ktorom ešte pred pár rokmi nikto nepočul, sa s balením naozaj vyhral a osobne sa mi toto balenie páči oveľa viac než balenie od Apple Watch. Nehovoriac o tom, že Apple Watch Sport majú podľa mňa zbytočne dlhú krabicu, ktorá tak nejak naznačuje, že si kupujete najlacnejší model. Naopak Huawei za rovnakú cenu ponúka elegantnú tmavú krabičku, z ktorej máte dojem, že ste si práve kúpili tradičné švajčiarske hodinky.

Hodinky sú položené na vankúšiku, ktorý nenájdete v balení žiadnych iných inteligentných hodiniek so systémom Android Wear a ani v balení Samsung Gear S2 classic. Tam sa totiž stretnete vždy len s lacnejšou penou, vďaka čomu prichádzate o ten pocit prémiovosti. Ak mám byť úprimný, tak balenie Huawei Watch zachytáva prémiovosť úplne dokonale a jediné balenie od inteligentných hodiniek, ktoré sa mu rovná, sú Apple Watch Edition. Tie majú mierne navrch, keďže ich krabička slúži aj ako nabíjačka.

Huawei Watch Screen On

Samotné hodinky Huawei Watch pozostávajú z nerezovej ocele 316L a zafírového sklíčka na vrchnej strane. Na spodku sa ukrýva port pre magnetickú nabíjačku, ktorá síce nie je bezdrôtová, ale vďaka magnetu sa vždy trafíte na správne miesto. Inak tvarom mi veľmi nápadne pripomína nabíjačku od Applu a kebyže má rovnaké rozmery, potom existuje možnosť, že by Huawei Watch boli kompatibilné so stojanmi a dokmi pre Apple Watch. To je však len moja osobná domnienka a či to je pravda, zistím až v nasledujúcich dňoch, keď sa mi podarí stretnúť s Romanom. Kožený remienok je veľmi jemný a pohodlný. U hodiniek je to s pohodlnosťou individuálne, sú totiž pomerne hrubé a vzhľadom k použitým materiálom aj ťažšie oproti iným, ktoré som doteraz nosil. Človek si na ne vie ale veľmi rýchlo zvyknúť a po čase už pokladá ich hrúbku za nový “normál”.

Huawei Watch on stol

Systém ako taký je veľmi rýchly a po prepojení s iPhonom viete prijímať notifikácie, v prípade potreby updatovať firmware a cez aplikáciu Android Wear si môžete dokonca sťahovať dodatočné ciferníky. Ak mám byť ale úprimný, tak to bude jedna z posledných vecí, ktorú budete potrebovať, keďže Huawei Watch majú v základe 39 ciferníkov s tým, že niektoré si môžete ďalej upravovať podľa svojich potrieb. Osobne mi najviac ku kombinácii s tmavým koženým remienkom najviac sadol “Rímsky” ciferník, ktorý môžete vidieť aj na fotkách v tejto recenzii. Na niektorých ciferníkov je vidieť, že máte v hodinkách displej, niektoré sú na tom však lepšie a dodávajú dojem, akoby tu bolo viac vrstiev displeja. Displej je natívne nastavený tak, aby bol večne zapnutý a vydržal celý deň, ale túto možnosť si môžete vypnúť, čím výdrž batérie predĺžite.

Huawei Watch Bottom

Aby som si však nechal aj niečo do recenzie, ktorú prinesiem v priebehu tohto mesiaca, ešte by som na záver spomenul pár funkcií, ktoré fungujú pri používaní s iPhonom: fitnes funkcie Google Fit a snímanie krvného tepu, možnosť nastaviť si budík, podpora kalendára iOS a asistent Google Now. Samozrejmosťou sú notifikácie – na ne však nemôžete reagovať, ak nemáte aplikáciu Gmail. Taktiež do hodiniek nemôžete inštalovať aplikácie z Google Play, keďže toto Apple nedovoľuje. Na druhú stranu, ak vám ide hlavne o prijímanie upozornení, potom Huawei Watch spĺňajú funkciu na jedničku – pokiaľ nemáte na iPhone nastavený režim Nerušiť, vtedy hodinky neprijímajú žiadne upozornenia.

Huawei Watch Box

Související články

Dnes nejčtenější