Zavřít reklamu

Steve Jobs zemřelNásledující slova poprvé představil jeden americký server, který je známý tím, že vypouští takzvané hoaxy nebo-li kachny. Zajímavé však je, že informaci následně zveřejnily i poměrně uznávaná zahraniční média a je jen velmi těžké říct, jesli se jedná o skutečná poslední slova Steva Jobse nebo jen o výmysl. Podle některých se navíc nejedná o slova před Stevovou smrtí, ale o slova, která pronesl v momentě, kdy čekal na transplantaci pečeně. Ať už je pravda kdekoli, jedná se o pár úžasných vět, které rozhodně stojí za to si přečíst, obzvlášť nyní, v době kdy mnoho lidí obětuje veškerý svůj čas, energii a sílu na to, aby získalo pár věcí, které nemají žádnou hodnotu.

“Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem si přivykl. Když nyní ležím v nemocnici v posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal zvedlo a ztratilo význam, tváří v tvář blížící se smrti.

Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které m udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatek bohatství po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího, vztahy, umění, sny z mládí.

Neustálé následování bohatství nás mění v pokřivené bytosti jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství. Bohatství jenž jsem získal v mém životě si nemohu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jděte tam kam chcete jít, dosáhněte výšin kterých chcete dosáhnout, vše je ve vašem srdci a ve vašich rukou.

Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt, ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena pokud ji ztratíte, je to život. Když jede člověk na operační sál uvědomí si, že existuje jedna kniha, kterou musí ještě dočíst, kniha zdravého života. Bez ohledu na stádium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku ke svým přátelům, partnerovi, mějte rádi sebe sami a s láskou opatrujte ostatní“

Steve Jobs FB

Související články

Dnes nejčtenější