Zavřít reklamu

odolny-obal-pre-iphone-6-griffin-survivor-all-terrain-cierna-Když se na podzim vydáte do lesa, na bajk, na hory nebo kamkoli do přírody za dobrodružstvím, narazíte na zásadní problém. Kromě toho, že hrozí, že váš iPhone skončí někde na kamenech, ve stromě nebo v bahně, hrozí také, že vás potká průtrž mračen. Problém je v tom, že za pět let co mi prošlo pod rukama nespočet obalů a pouzder na iPhone, jsem viděl buď ty co dokáží ochránit telefon proti pádům nebo ty, které jsou vodotěsné, případně voděodolné. Doposud jsem neviděl skutečně funkční kombinaci obou těchto vlastností. Griffin se rozhodl, že mě přesvědčí o tom, že takový obal skutečně existuje a nese název Griffin Survivor All Terrain.

Obal se skládá ze tří částí, nejprve svůj iPhone vložíte do pevného plastového krytu, který je skutečně tím nejpevnějším, jenž jsem měl kdy v ruce. Ten následně obalíte pevnou gumou, která nejen že obalí celý plastový obal s výjimkou dvou ploch s paměťovou pěnou, ale zakryje také veškeré konektory, reproduktor a mikrofon. V případě konektorů a tlačítek je překryje klasickou gumovou zdířkou se záslepkou, v případě mikrofonu a reproduktoru speciální vrstvou, která propouští zvuk, ale nepropouští vodu. Následně pak na displej zacvaknete plastový kryt, který chrání celý displej a překrývá Touch ID a a reproduktor opět speciální vrstvou, díky které funguje Touch ID stejně jako normálně a přes reproduktor slyšíte vše, co máte.

GRIFFIN SURVIVOR ALL

Jakmile zacvaknete všechny tři části, získáte obal, který váš iPhone 6/6s ochrání před pádem z výšky 1,8 metru na betonový povrch, dokáže odolat vibracím při 20 až 20 000Hz po dobu jedné hodiny, dokáže odolávat foukání prachu a písku rychlostí 18m/s po dobu jedné hodiny a vydrží déšť o síle 200mm/h po dobu jedné hodiny. To vše znamená, že obal splňuje vojenskou normu pro ochranné pomůcky pro armádu USA s označením MIL-STD-810. Tyto normy splňují například bedny ve kterých se převáží zbraně, munice, výbušniny, granáty a podobné hračky, které používají vojáci, stejně jako citlivá elektronika jako jsou vojenské drony a tak podobně.

Griffin

Obal je tedy skutečnou kombinací odolnosti a voděodolnosti, což se jen tak nevidí. Samozřejmě se nejedná o pouzdro určené k natáčení pod vodou, ale o obal, který přežije když vám spadne do horského potoku nebo na něj bude hodinu intenzivně pršet. Stejně tak mu nevadí ani písečná bouře nebo podobné zážitky. Pokud telefon spadne jakkoli na rovný povrch, není šance že by se mu něco stalo, což jsme sám prakticky otestoval. Displej je navíc „zapuštěn“ skutečně hluboko pod okraj krytu, takže nevadí ani menší kamínky nebo například střepy skla. Samozřejmě pokud z dvou metrů spadne telefon displejem na něco tenkého a vysokého, pak displej pochopitelně praskne, ovšem to už by musel být obal flipový, což osobně nepovažuji za nejlepší možné řešení u obalů do extrémních podmínek, protože když je v extrémních podmínkách iPhone, jste tam taky a rozhodně nemáte myšlenky na otvírání víka displeje.

GRIFFIN SURVIVOR iphone

Tím že je obal z plastu a gumy, nezvyšuje nijak výrazně váhu celého přístroje, troufám si říct, že pocitově není rozdíl mezi Griffin Survivor All Terrain a klasickými obaly na iPhone, co se váhy týká. Když už jsme u toho pocitu, konečně je to obal u kterého na první pohled vidíte, že skutečně vydrží vše, co deklaruje výrobce a nebojíte se telefon vzít a na zkoušku jej hodit na zem. Pocitově je telefon chráněn skutečně skvěle a navíc tomu tak je skutečně a nejen na pocit. Jediné co je potřeba si uvědomit je fakt, že se skutečně nejedná o obal pro natáčení pod vodou nebo potápění, z toho jak je konstruován totiž podobný pocit snadno získáte, je však „jen“ voděodolný.

GRIFFIN SURVIVOR

Griffin Survivor All Terrain rozhodně není hračka pro městské povaleče, je to obal pro skutečné chlapy, kteří chtějí každý den překonávat sami sebe a nebojí se jít do všeho po hlavě. Pokud jste tím, kdo tráví půlku života zavěšený na laně padesát metrů nad zemí, s hlavou mezi řídítky, nohama uvázanýma k desce na prašanu nebo s objektivem v ruce uprostřed amazonského pralesa, pak jste ten kdo bude Griffin Survivor milovat každým coulem! Navíc si osobně myslím, že cena je vzhledem k vlastnostem obalu více než dobrá a pokud máte podobného blázna doma, tak není na Vánoce moc o čem přemýšlet. Samozřejmě existuje také varianta pro iPhone 6/6s Plus.

GRIFFIN SURVIVOR ALL TERRAIN

Související články

Dnes nejčtenější