Zavřít reklamu

iPad Pro Smart Keyboard
Už v dohľadnej dobe začne Apple predávať dve novinky, ktoré predstavil po pár rokoch špekulácií. Jednou z nich je aj 12.9-palcový iPad Pro, ktorý si vyslúžil od tvorcov rozprávok v Disney a Pixare pozitívne ohlasy a jeho spracovanie sa im páči. Produktívne prostredie, v ktorom sa pracuje s grafikou, však nie je jediné miesto, pre ktoré je nový iPad určený. Viacmenej je totiž cielený ako alternatíva MacBooku s dotykovým displejom a svojich užívateľov si môže nájsť jednak vo firmách a jednak v školstve, kde by ich mohli používať žiaci. Ale má iPad šancu preraziť v oblasti vzdelávania? Šanca je 50 na 50, aspoň podľa Frasera Speirsa, učiteľa informačných technológií v Cedarovej škole excelencie v Škótsku. Ten sa na svojom Twitteri podelil s informáciami o novom zariadení a zhrnu výhody aj nevýhody nového zariadenia.

V prvom rade ho prekvapil stylus Apple Pencil. Ten pokladá za extrémne zaujímavý a vraj ide o doteraz najlepší stylus pre iPad, aký kedy používal s takmer dokonalou schopnosťou ignorovanie dlane. Pero nelaguje a rýchlosť sa vyrovná tradičnému peru a papieru. Výhodou je podľa neho možnosť kresliť a písať poznámky do aplikácie Notes. Vraví tiež, že pero má svoju váhu, ale nie je ťažké a skôr odpovedá kvalitnému peru.

iPad Pro Pencil

Rovnako tak je podľa neho citeľne ťažký samotný iPad Pro. Prekvapili ho rozmery, tablet je väčší, než pôvodne čakal. Je to však výhoda po stránke produktivity, kde má človek pred sebou veľký pracovný priestor. Po stránke softvéru vychválil hlavne schopnosti multitaskingu, kde dvojica aplikácií vedľa seba pôsobí, akoby mal užívateľ vedľa seba položené dva normálne iPady. Je to vraj výhoda a vec, ktorú budete používať často, pretože sa už nebudete chcieť prepínať medzi dvomi aplikáciami, čo sa v oblasti vzdelávania naozaj cení, keďže jednu časť obrazovky môžu zaberať poznámky a druhú časť nejaká elektronická učebnica v iBooks. Prekvapilo ho tiež, že na iPade vyzerali veľmi dobre aj tie aplikácie, ktoré preň ešte neboli optimalizované a nemali žiadne grafické problémy. Po výkonnostnej stránke tablet exceluje. Napokon prirovnáva iPad Pro k aktovke, zatiaľ čo iPad Air je vraj len priečinkom s dokumentami.

iPad Pro in hand

Jeho celkové zhrnutie je také, že iPad Pro má jednoznačne šancu preraziť v školstve a má veľký potenciál hlavne pre učiteľov. V súčasnosti je však tablet drahý a preto existuje malá šanca, že by nejaká škola objednala stovky kusov pre svojich študentov. Nevylučuje však, že deti, ktoré vyrastajú na iPadoch, môžu byť budúcimi užívateľmi iPadu Pro na vysokých školách. Po iPade Pro by sa mali jednoznačne obhliadať ľudia, ktorí používajú aplikácie Editorial, Keynote, Pythonista, Omni, Panic, kancelársku sadu Office alebo aplikácie od Adobe. Jeho dojem z pera Apple Pencil a tabletu iPad Pro sú veľmi dobré. O klávesnici však pochybuje: Smart Keyboard je podľa neho decentným riešením, avšak robí neželané pohyby, skoro ako keď sa snažíte silou mocou tlačiť do novinového papiera. Softvérová klávesnica je oveľa lepšia a prepracovanejšia, než na menších iPadoch. Apple napokon pre Speirsa potvrdil, že bude predávať aj tradičný silikónový Smart Cover a kryt pre iPad Pro. Ale nebude predávať Smart Case.

iPad Pro keyboard

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.