Zavřít reklamu

iOS 9.1Spoločnosť Apple práve dnes vydala novú aktualizáciu iOS 9.1, o ktorej sa pôvodne špekulovalo, že ju vydá až v priebehu novembra/listopadu po boku vydania nového iPadu Pro. Aktualizácia však prišla oveľa skôr, než sme čakali a práve teraz majú všetci užívatelia možnosť nainštalovať si update, ktorý prináša niekoľko kľúčových zmien oproti predošlej verzii. V prvom rade to je teda sada 150 nových Emoji znakov, ktoré sú súčasťou novej kodifikácie Unicode 7 a Unicode 8. Tieto smajlíky zahŕňajú aj populárny prostredník, ktorý zvyknú už teraz niektorí užívatelia používať, aby vyjadrili názor voči konkurencii alebo jednoducho okorenili svoj nesúhlas trochou úprimnosti. Veľká aktualizácia iOS 9.1 samozrejme nie je len o smajlíkoch, ale aj o oprave chýb a nových funkciách.

Taká prvá kľúčová zmena sa týka funkcie Live Photos, ktorá bola predstavená ako súčasť iPhone 6s. Funkcia teraz automaticky deteguje pohyby iPhonu pred a po fotografovaní, takže tieto pohyby nie sú zaznamenávané, čo ocenia ľudia, ktorí zvyknú hneď po odfotení schovať svoj mobil do vrecka alebo si ho vziať do prirodzenej polohy a pozrieť si fotku. Ďalej sú v aktualizácii zahrnuté vylepšenia stability pre CarPlay, Hudbu, Fotky, Safari a vyhľadávanie a vylepšený výkon rozhrania multitaskingu, takže prechody na domovskú obrazovku by už nemali sekať. V aplikácii Kalendár došlo k oprave problému, kvôli ktorému mohlo pri zobrazení mesiaca dôjsť k zamrznutiu aplikácie.

Taktiež bol opravený problém, ktorý mohol zabrániť otvoreniu Game Center a už sa vám nestane, že by niektoré aplikácie zobrazili zväčšený obsah. V aplikácii Mail došlo k opraveniu problému, ktorý mohol spôsobovať zobrazovanie nesprávneho počtu neprečítaných mailov v POP účtoch, čo je problém, o ktorom informovali užívatelia len niekoľko dní dozadu. Rovnako tak bol opravený problém, pri ktorom sa vo výsledkoch vyhľadávania v aplikácii Mail nezobrazili niektoré správy. Prítomná je tiež oprava problému, ktorý bránil užívateľom v odstraňovaní posledných kontaktov počas písania nových e-mailov alebo správ.

Napokon už len tri zásadné opravy. Bol tu vyriešený problém, pri ktorom sa v tele audiospráv zobrazil sivý pás, problém, ktorý u niektorých operátorov spôsoboval chyby počas aktivácie a napokon, bol opravený problém, ktorý bránil aktuaizácii niektorých aplikácií z App Storu. Aktualizácia iOS 9.1, ktorej veľkosť sa pohybuje na úrovni okolo 180-200MB, je dostupná pre všetky podporované zariadenia, čiže iPhone 4s, iPad 2 a všetky novšie.

iOS 9.1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější