Zavřít reklamu

Facebook iOS iconUž od začátku tohoto týdne si na zahraničních stránkách stěžují uživatelé, že oficiální aplikace Facebook spotřebovává až nezvykle moc baterii iPhonu. Spousta zahraničních webů tak začala vytvářet teorie, proč tomu tak je a jak se lze problému bránit. Několik z nich přišlo i se zajímavou teorií, že vysokou spotřebu má na svědomí ztlumený zvuk, který se vyskytuje u videí při automatickém přehrávání videa, jelikož mnoho uživatelů si tuto volbu nechává zapnutou.

Dnes se ale Facebook respektive jejich mluvčí v rozhovoru s TechCrunch nechal slyšet, že jejich společnost si je chyby vědoma a usilovně pracuje na updatu. Nezmínil se však, kdy by měl do App Storu dorazit, ani jak daleko jsou už při řešení zmíněného problému. Sama společnost se ale nevyjádřila, o jakou chybu se konkrétně jedná a pochopitelně to raději tají.

facbook-battery-drain

Uživatelé si ale všimli, že Facebook se sám obnovuje na pozadí, i když je tato volba v nastavení deaktivována. Právě to by mohlo mít na svědomí velkou spotřebu aplikace, ale zase ne až tak velkou, jelikož dramatické vybíjení iPhonu pociťují i uživatelé, kteří mají automatické aktualizace na pozadí neustále zapnuté a dřív s Facebookem problémy neměli.

Pokud jste také zaregistrovali rychlé vybíjení iPhonu kvůli aplikaci Facebook, tak momentálně jedinou a pravděpodobně nejlepší volbou je aplikaci odstranit a chvíli jí nepoužívat. Případně můžete vyčkat na update.

Facebook unlike

Související články

Dnes nejčtenější