Zavřít reklamu

iPad Pro iconAdobe na svém blogu dnes vydalo článek, ve kterém vyzdvihuje své mobilní aplikace Creative Cloud, které včera prezentoval i na Apple keynote, kde byl představen iPad Pro. Adobe má totiž pro gigantický tablet od Applu připravený svůj software, který dává na obrovské uhlopříčce smysl a je určen především do škol nebo do firem.

Adobe však při příležitosti vypuštění informací o svém softwaru také dodalo, že iPad Pro má 4 GB RAM. Konkrétně napsalo: „iPad Pro je skvělý pro kreativní pracovní postupy s 12,9″ dotykovým displejem s rozlišením 2732 x 2048 pixelů, A9X procesorem a 4GB RAM.“

Jenže chvíli na to, co si této informace všimla zahraniční média, Adobe informaci o velikost RAM odstranilo a to pravděpodobně na žádost Applu, jelikož ten se nikdy nezmiňuje u žádného svého iOS produktu o velikosti operační paměti, a tak pochopitelně ani nechce, aby se o ní zmiňoval nějaký z jejich partnerů.

Na druhou stranu také mohlo jít o chybu ze strany Adobe, ovšem vezmeme-li v úvahu, že nový iPad Pro je cílen především do školství a do podnikové sféry, tak dává smysl, že nabídne opravdu špičkové parametry. Firmy nebo školy totiž svůj hardware neaktualizují každý rok, ale klidně jednou za pět let a vzhledem k tomu jak je iPad Pro drahý, tak dává smysl, že bude nabízet špičkové parametry, které se postarají a prvotřídní hardware i do budoucna. Navíc iPad Pro není obyčejný tablet jako třeba iPad Air 2, což dokazuje i procesor A9X, díky kterému je nový tablet od Applu výkonnější než 80% všech přenosných počítačů.

iPad Pro

*zdroj: MacRumors

 

Související články

Dnes nejčtenější