Zavřít reklamu

cayin-c6-black-originalKeď mi Roman podal do ruky tašku s vecami na recenziu, premýšľal som, čo všetko tu bude. Mimo dvoch ďalších vecí, ktoré zrecenzujem už čoskoro, sa tu nachádzala nejaká biela krabica, na ktorej bolo iba pár nápisov, názov Cayin C6 a QR kód. Otvoril som ju teda a zistil, že ďalšia vec, ktorú budem recenzovať, je prenosný zosilovač pre iOS zariadenia. Osobne som si hovoril najprv že načo, veď iPhone má celkom dobrý zvuk a mám aj kvalitné slúchadlá a myslel som si, že som vybavený. Lenže úloha bola napísať recenziu a tak som vyložil na stôl svoj telefón, vytiahol som slúchadlá a nakoniec som z tej bielej krabice vytiahol hliníkový kváder, ktorý svojim vzhľadom pripomína prenosné disky Porsche Design. To mi samozrejme nevadilo, Porsche je spolu s BMW moja obľúbená značka a tak som bol zvedavý, či aj tento zosilovač má kvalitu, akú prinášajú aj moje dve obľúbené automobilky.

Povedal som si, že teda začnem počúvať hudbu so zosilovačom, konieckoncov mám rád kvalitu a keď sa naskytne možnosť zlepšiť podanie skladieb, ktoré mám v mobile, som za to rád. Zosilovač je schopný prevádzať zvuk do 24-bit 192 kHz podoby a máte tu možnosť zvoliť si, ako silné zvýraznenie basov chcete počuť. Prepínate sa vlastne len medzi dvoma režimami High a Low s pomocou spínaču. Samotné srdce zosilovaču predstavuje jedno z najkvalitnejších DAC, aké je možné zohnať za prijateľnú cenu a to Wolfson WM8741.

 

Cayin-C6-1

iPhone k nemu pripojíte s pomocou USB portu a tu sa na chvíľu zachová divne. Asi dvakrát po sebe sa totiž stane, že telefón sa začne nabíjať a v momente prestane s hláškou, že táto nabíjačka nie je podporovaná. Ale nie je sa čomu čudovať, zosilovač v prvom rade potrebuje batériu sám pre seba a v druhom rade nemá certifikát Made for iPhone, takže nemôže nabíjať váš telefón. Inak však funguje bez najmenších problémov a osobne mi nerobilo počúvanie hudby žiadny problém. Cayin totiž dokázal obísť jednu z bezpečnostných funkcií v iOS a zosilovač tak vie len vďaka šikovnému softvéru spoľahlivo komunikovať s iPhonom. Počas počúvania hudby sa mi totiž ani raz nestalo, že by sa sám od seba odpojil alebo by došlo k iným problémom.

Slúchadlá potom pripojíte na opačnej strane tohto hliníkového kvádru a tu tiež zapnete zosilovač tým, že zvýšite hlasitosť. Zároveň tak uvediete všetko do prevádzky a môžete si začať vychutnávať hudbu. Inak keď som spomenul hlasitosť, po zapnutí zosilovača sa nedá meniť hlasitosť na telefóne, môžete ju meniť jedine na zosilovači samotnom. Na druhú stranu, na výslednú hlasitosť to nemá zásadný vplyv, hlasitosť, akú podáva zosilovač, je totiž poriadne hlasná. Ale nie je to len o hlasitosti, ale aj o kvalite. Súčasne s vyššou hlasitosťou sa zlepšuje aj schopnosť rozpoznať jednotlivé nástroje, čo je účel u tohto príslušenstva.

20131127102234933

Výrazný rozdiel v podaní skladieb som si všimol u jednoduchších skladieb, ako je napríklad Nothing Else Matters od Metallicy, ktorú som si vychutnal tak ako nikdy predtým. Rovnako tak je počuť rozdiel pri iných dielach, či už je to hodinové veldielo „The Wall“, Jacksonov Thriller alebo aj nejaké novšie elektronické skladby, ktoré sú bohaté na zvuky, kvôli čomu som sa rozhodol pustiť Pendulum. Pri počúvaní som mal zásadne aktívny bass-boost, čo som ocenil nielen pri niektorých hip-hopových instrumentaloch, ale aj pri iných skladbách, ktoré nie sú zrovna náročné na basy – tu som sa totiž dočkal ešte vyššej hlasitosti. Veľmi zaujímavý a detailný prednes som zažil pri skladbe Ogdens‘ Nut Gone Flake od Small Faces. Je to skladba, ktorú som si kúpil v iTunes a prekvapila ma čistota prednesu a prechody zvukov z ľavého do pravého kanálu, keďže táto skladba naozaj využíva stereo. Po prechode do éry 80-tych rokov, kedy „fičali“ disco klasiky ako „Rhythm is a Dancer“ alebo Dr. Alban, som si pre zmenu vychutnal veľmi príjemnú akustiku skladby a krivku, akou sa menil zvuk syntetizéru, na ktorom bola zložená hlavná melódia.

cayin-c6-red-original

Inými slovami, pripojiť zosilňovač k iPhonu sa nakoniec ukázal ako celkom dobrý a zaujímavý nápad, keďže skladbu som si vypočul bez toho, aby som narobil veľa hluku, no zároveň mi do uší plynul čistý a hlasný zvuk, v ktorom som vedel rozpoznať nové detaily bez ohľadu na to, či to bola Metallica, Pink Floyd, Dr. Dre alebo Dr. Alban. Veľký podiel na tom má prítomnosť vysokokvalitného DAC modulu, ktorý zabezpečuje, že zvuk z iPhonu teraz bude znieť oveľa kvalitnejšie, než keby ste mali do telefónu zapojený len slúchadlá ako také. Pravda, pokiaľ máte kvalitné slúchadlá, tak si môžete vystačiť aj s nimi, ale toto ešte viac odkryje potenciál celej „vreckovej“ zostavy. V balení tiež nájdete sadu gumičiek, ktorou si môžete pripevniť iPhone k zosilovaču, takže tvoria jeden celok, ktorý urýchľuje prácu s celou zostavou. Zosilovač tiež obsahuje vlastnú batériu, ktorá vydrží okolo 9 hodín prehrávania hudby. Prehrávač je kompatibilný s iPhone 3GS a všetkými novšími telefónmi.

 

 

cayin-c6-silver-original
  • Frekvenčný rozsah: 20 – 20.000 Hz
  • Impedancia slúchadiel: 32 Ω
  • Výstupný výkon: 130 mW + 130 mW (32 Ω)
  • Odstup signál/šum: > 98 dB(A)
  • Skreslenie: 0,05 % (1 kHz)
  • Batéria: 2500 mAh

Související články

Dnes nejčtenější