Zavřít reklamu

Apple Watch gold iconApple Watch sa momentálne predávajú len v 16 krajinách sveta a do iných krajín sa dostávajú len postupom času, čo potvrdzuje napríklad oznámenie, že sa hodinky začnú čoskoro predávať na Novom Zélande. Vzhľadom k tak malému počtu krajín, v ktorých sú hodinky dostupné, sa ale netreba čudovať, že ich predaje nečinia desiatky miliónov predaných kusov. Namiesto toho sa analytické firmy podelili o čísla, ktoré sa pohybujú niekde v rozmedzí od 3 do 6 miliónov kusov, čo je na začiatok viac než slušné, keďže celý trh smartwatch minulý rok predal len 4 milióny zariadení.

Niektorí analytici však napriek tomu vravia, že Apple Watch sú neúspešným produktom. Či to však za neúspech pokladá aj Apple, to sa dozvieme možno už zajtra pri oznámení finančných výsledkov za tretí kvartál fiškálneho roku 2015. Ale aj keby nie, tak dnes máme k dispozícii odhady 27 analytikov z Wall Street, ktorí sledujú situáciu okolo Applu a jeho hodiniek a zatiaľ čo najnižší odhad je 2,85 miliónov predaných kusov, najvyšší odhad dosahuje 5,7 miliónov kusov. O ten sa podelil Sundeep Bajikar z agentúry Jeffries.

Apple Watch Space Black

Gene Munster, jeden z najvýznamnejších analytikov z Wall Street, vo svojej vlastnej správe uviedol, že Apple za uplynulý štvrťrok predal 3 milióny Apple Watch. Je si vedomý toho, že investori mali voči hodinkám pochybnosti a že spoločnosť mala spočiatku veľké problémy s ich dostupnosťou, ale verí, že ich čaká veľmi dobrá budúcnosť. Presnejšie odhaduje, že v roku 2016 predajú 14 miliónov kusov, ale tu to nekončí. Ten najväčší rozmach Apple Watch by nás mal čakať o rok neskôr, v roku 2017, kedy má podľa jeho slov Apple predať až 40 miliónov hodiniek.

Zaujímavé je nakoniec vyjadrenie Tima Cooka, CEO spoločnosti Apple. Cook dávnejšie uviedol, že nemá záujem oznamovať, koľko kusov Apple Watch bolo predaných a to z dôvodu, že to „zaujíma konkurenciu“.

Apple Watch Q3 2015

*Zdroj: Fortune; 9to5mac

Dnes nejčtenější

.