Zavřít reklamu

iPhone 6s Rose gold iconServer MIC Gadget tvrdí, že chystaný iPhone 6s a iPhone 6s Plus už nebudou nabízet 16 GB variantu. Zpráva naznačuje, že namísto toho oba nové modely budou začínat na 32 GB variantě a dále nabídnou současné 64 GB a 128 GB uložiště pro data. Není jisté, zda zvýšení základní kapacity ovlivní i cenu nových iPhonů, ale ani minulý rok Apple při zavedení nové 128 GB varianty cenu za nejdražší model nezvýšil.

Zpráva je založena na informacích od zdrojů, které pocházejí z Foxconnu. Zaměstanci totiž už viděli obaly pro nové iPhony a informovali, že nálepky na obaly pro 16 GB variantu prostě neexistují a nevyrábějí se, namísto toho se vrátila 32 GB varianta, kterou Apple minulý rok vypustil.

Server 9to5Mac už dříve informoval, že interní výrobní modely iPhonu 6s mají 16 GB uložiště, ale to hned neznamená, že ji Apple bude ve finále nabízet. Jedná se jen o modely, které se nikdy nebudou prodávat a tudíž je dost pravděpodobné, že ani 16 GB varianta se do oběhu nakonec vůbec nedostane.

Za zmínku také stojí, že u nového iPodu touch nabízí Apple čtyři varianty kapacit, konkrétně tedy 16, 32, 64 a 128 GB. Je tedy pravděpodobné, že by Apple mohl přejít na novou taktiku a něco podobného zavést také u iPhonů, tedy že by nabízel všechny varianty. Rozdíl v ceně by byl jen minimální, předpokládá se, že by se cena lišila o $50, ale na druhou stranu se spekuluje o další barevné variantě v podobě Rose Gold a přidáním další kapacitní varianty u větší a menšího modelu by nabízel už opravu velké množství možností, jak vše zkombinovat a původně jednoduchý Apple by byl rázem pryč.

iPhone 6s Rose Gold

*zdroj: 9to5mac

 

Dnes nejčtenější

.