Zavřít reklamu

Annie Baby Monitor iconGeniálne nápady sa rodia aj tu v našich končinách a keď sa už lokálni vývojári rozhodnú na niečom pracovať, tak je možné čakať kvalitný výsledok. V tomto prípade môžeme povedať, že rodičia môžu ďakovať práve zlatým českým ručičkám za aplikáciu, ktorú plánujeme recenzovať v tejto chvíli. Jedná sa o aplikáciu Annie Baby Monitor, teda riešenie, s pomocou ktorého budete môcť zužitkovať niektoré zo svojich starších alebo nepoužívaných iOS zariadení. Dáte im totiž novú úlohu a to možnosť mať svoju ratolesť vždy pod dohľadom. Okrem toho sa môže pochváliť podporou Apple Watch, takže pokiaľ ste si už kúpili svoje hodinky v Nemecku či inej krajine, môžete zužitkovať aplikáciu aj takýmto spôsobom.

Samotná podpora Apple Watch je niečo, čo isto oceníte vzhľadom k tomu, že malé deti treba mať vždy pod kontrolou a cez obrazovku hodiniek sa k nim dostanete o niečo rýchlejšie ako cez iPhone. Okrem toho dostávate notifikácie a vidíte informácie o tom, kedy išla vaša ratolesť spať a ako dlho spí.

Annie si získala vo svete popularitu už pred nejakým časom, takže to nie je len o podpore hodiniek. Tou najdôležitejšou vlastnosťou je, že aplikácia nevyžaduje nutne WiFi rozhranie a tak keď musíte pokosiť na záhrade alebo ju musíte poliať, stačí vám mať zapnuté mobilné dáta. Podmienkou však je, aby druhé zariadenie bolo pripojené k sieti. Proces párovania je vlastne prvá vec, ktorú v aplikácii urobíte. Aplikácia najprv oskenuje všetky zariadenia v dosahu vašej WiFi siete a vy si už len vyberiete, ktoré chcete pripojiť. Pamätajte, že zariadenie, ktoré pripojíte, budete mať umiestnené pri detskej postielke a musíte na ňom povoliť používanie mikrofónu. Ten je totiž dôležitý, keďže aplikácia monitoruje zvuk a v prípade, že ho zaznamená, okamžite vás naň upozorní. Prípadne sa môžete vy pripojiť k danému zariadeniu a skontrolovať si situáciu vo chvíli, kedy tak chcete učiniť.

Annie Baby Monitor setup
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Annie Baby Monitor setup
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Tým, že aplikácia „podporuje“ až 4 deti, po spárovaní dvoch zariadení si ich sem pridáte – vytvoríte im profily. Každý profil obsahuje meno a fotku, ktorú vidíte v hlavnej ponuke aplikácie. Prostredie je inak veľmi čisté, jednoduché a viete v ňom, čo robíte. Prostredie teda nedisponuje tonou funkcií, ktoré ako rodič využijete možno tak pri prvotnom skúšaní aplikácie, ale ponúka naozaj len to, čo potrebujete. U každého dieťaťa totiž máte možnosť počúvať ho a vidieť tiež informácie o tom, ako dlho spí, podobne ako to je v prípade verzie pre Apple Watch. Čo by vás ako rodiča mohlo ďalej zaujímať je štatistika toho, ako dobre vaše dieťa spí. V podstate ide o podobnú štatistiku akú ponúkajú trackery spánku pre dospelých, ibaže tu ide o vaše bábo, takže viete prípadne vytušiť, že môže mať nejaké zdravotné problémy a viete zakročiť pomerne včas.

Ďalšou takou možnosťou, vzhľadom k spojeniu dvoch iOS zariadení (mimochodom tým, že aplikácia podporuje iOS 7.1, môžete dať svojmu starému iPhonu 4 alebo iPadu mini 1G druhý dych) je možnosť vydávať zvuky. To znamená, že môžete so svojim dieťatkom komunikovať pomocou reproduktoru na „detskom“ zariadení. Dodržujete teda jednu z najdôležitejších potrieb, čo môžete robiť práve napríklad v prípade, že máte rozrobenú nejakú prácu a nemôžete sa mu v danej chvíli venovať osobne. Prípadne mu môžete na diaľku začať prehrávať nejaké rozprávky alebo uspávanky, pričom prehrávač kontrolujete zo svojho „rodičovského“ zariadenia.

Annie Baby Monitor
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Annie Baby monitor
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Ako som už spomínal vyššie, pokiaľ máte k dispozícii staršie zariadenie ako napríklad iPhone 4S, je to len dobre. Vzhľadom k jeho tvaru je totiž dokonalou voľbou na to, aby ste ho dali do stojatej polohy a mohli tak kedykoľvek povolať do akcie prednú či zadnú kameru a mohli ste tak vidieť svoje dieťa okamžite aj na videu. U videa si navyše viete vybrať kvalitu prenosu, čo je výhodou vzhľadom k tomu, že aplikácia vie fungovať aj cez mobilnú sieť. U iných zariadení je to trochu komplikovanejšie, u iPadu musíte použiť Smart Cover alebo nejaký iný stojan a u iPodu touch alebo iPhonu 5c/6 pre zmenu dock. Aktívna kamera má však aj vplyv na výdrž batérie a vývojári sú si toho vedomí. Preto ak bude monitorovacie zariadenie takmer vybité, mobil alebo hodinky vás na to upozornia a vy ho tak viete včas nabiť. Nevýhodou však je, že táto funkcia vyžaduje iOS 8 a teda svoj starý iPhone 4 môžete použiť iba na zvuk. Poslednou významnou novinkou je nočný režim, pri ktorom aplikácia svieti dostatočne dobre na to, aby ste videli svoje dieťa aj v tme, čo oceníte najmä v zimných mesiacoch, kedy začína byť tma už o 4. Poobede.

Z môjho pohľadu je aplikácia výhodnou kúpou – stiahnuť si ju môžete zadarmo a získate tak 30 minút monitorovania zadarmo, čím si zároveň vyskúšate všetky funkcie v praxi. Neskôr potom len stačí jednorázovo kúpiť rodinný účet s podporou pre 4 deti a nespočetné množstvo „rodičovských“ zariadení. Jeho cena je veľmi príjemná, stojí totiž len 4€. Za túto platbu dostanete aplikáciu, ktorú budete využívať minimálne niekoľko mesiacov a hodí sa vám vždy, keď vo svojej rodine budete očakávať príchod nového člena rodiny. Nateraz je ale treba upozorniť, že aplikácia je dostupná len v angličtine, ale to sa čoskoro zmení – vývojári totiž plánujú čoskoro vydať update s podporou českého aj slovenského jazyka.

Annie Baby Monitor select
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Annie Baby Monitor 5c
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější