Zavřít reklamu

Apple Watch Sport BandHodinky Apple Watch síce prežijú kontakt s vodou, ale to nie je dôvod, prečo by Apple chcel prezentovať vodeodolnosť ako jednu z ich najdôležitejších funkcií. Konieckoncov, mohlo by to spôsobiť veľa nedorozumení a niektorí ľudia by sa s hodinkami odhodlali potápať, čo by nedopadlo zrovna dvakrát dobre. Spoločnosť však uvádza, že keď si chcete umyť ruky, osprchovať sa alebo idete von v daždi, nemusíte si dávať hodinky dole. Takto zanedbateľný zhluk vody ešte predýchajú.

Apple však odporúča vyvarovať sa potápaniu, prípadne dlhodobému plávaniu s hodinkami, keďže to môže produkt zničiť. Ani to ale neodradilo niektorých, aby začali testovať, čo všetko Apple Watch vydržia a na YouTube nájdete videá od desiatok, ak nie stoviek ľudí, ktorí sa skúšajú potápať, prípadne len ponoria svoje hodinky do kýblu s vodou. Ale ako sú na tom hodinky z hľadiska funkcií, keď ich používate pod vodou / vo vode?

Na to sa už pozrel vývojár z Iconfactory, Craig Hockenberry. Nebojí sa používať svoje hodinky vo vode a už niekoľkokrát s nimi bol v bazéne alebo dokonca v oceáne, takže jeho hodinky už na vlastnom hliníku zažili chlórovú aj slanú morskú vodu. Na tom, že hodinky fungujú spoľahlivo naďalej, nie je nič tajuplné, vývojár sa totiž o svoje hodinky poctivo stará a na svojom blogu detailne popísal, ako sa treba starať o Apple Watch, pokiaľ ich chcete nosiť aj v mori.

Používanie Apple Watch vo vode má však svoje limitácie. Kapacitný displej totiž pod vodou nereaguje a takisto nefunguje ani Force Touch. Vlastne je to taká istá situácia ako keď používate iPhone v daždi, tiež sa používa ťažko keď máte mokrý displej. V prípade Watch to ale znamená, že vo vode nemôžete otvárať aplikácie a tým pádom Workout musíte otvoriť ešte predtým ako skočíte do vody. Ale aj to má svoje problémy a prúd vody môže občas oklamať hodinky a vyvolať gesto pre posunutie sa do ďalšej sekcie aplikácie. Preto sa môže kedykoľvek stať, že sa vám časovač zrazu sám prepne na prehľad o spálených kalóriách. Práve samovoľné prepínanie obsahu na obrazovke hodiniek je dôvod, prečo Hockenberry v súčasnosti neodporúča používať Apple Watch vo vode. Verí však, že watchOS 2 môže ponúknuť nejaké vylepšenia týkajúce sa trackovania plávania, čo by sa mohlo odzrkadliť aj na dostupnosti aplikácií, ktoré fungujú ako tracker.

Hodinky je po návrate zo slanej alebo chlórovej vody treba umyť a to môžete docieliť veľmi jednoducho – polejete ich pitnou vodou, ktorá tečie napríklad z vášho vodovodu. Ako športovec by ste potom mohli mať nejakú tú fľašu vody aj u seba, takže môžete pokojne použiť tú. Mimochodom, takýmto spôsobom zároveň vyriešite ďalší problém, ktorý je viditeľný po návrate zo slanej vody – digitálna korunka sa ovláda ťažšie a je zrejmé, že za to môžu čiastočky soli, ktorá sa dostala medzi korunku a telo hodiniek. Po umytí však hodinky tento problém nemajú.

*Zdroj: Furbo.org

Dnes nejčtenější

.