Zavřít reklamu

ipod-touch-product-gold-2015Apple dnes jen pomocí tiskové zprávy na apple.com představil aktualizovaný iPod Touch, který nabízí trojici nových barevných provedení včetně procesoru Apple A8 a kooprocesoru M8, který nalezne v současném iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Apple tak iPod Touch posunul na novou uroveň a Apple Music po boku nového vnitřku dává novince alespoň nějaký smysl, proč by si jí měli zákazníci pořídit. Za prvé si koupí vstup do Apple Music a nejlevnější vstup do iOS, za druhé si pak uživatel může z iPodu díky novému 64-bit procesoru a podpoře Metalu udělat poměrně zajímavé hráčské zařízení. Samozřejmě pro majitele nových iPhonů 6 a 6 Plus nedává iPod Touch příliš smysl.

iPod Touch dnes zaznamenal poměrně velkou aktualizaci a to i přesto, že v posledních letech jeho prodeje klesají a pořádný důvod, proč si jej koupit, se už asi nikdy neobjeví. Ale nová barevná provedení, zejména pak zlatá varianta, vypadají senzačně a dodávají iPodu elegantní vzhled a dovolím si spekulovat, že právě zlaté provedení bude od této doby nejprodávanější. Procesor Apple A8, rychlejší zpracování grafiky a vylepšený fotoaparát přinášejí také nové možnosti a rozměr. I přes všechny zmíněné aktualizace mi u nového iPodu něco chybí a tím je samozřejmě Touch ID. Někomu možná Touch ID nevyhovuje, ale myslím si, že se najde mnohem více uživatelů, kteří jej milují. Je totiž mnohem rychlejší a pohodlnější, ať už pro schvalování nákupů nebo jen pro odemknutí zařízení. Pro uživatele z USA a nyní i z UK by dával společně s Touch ID ještě NFC čip, který by sloužil pro placení přes Apple Pay pomocí iPodu.

Apple ale pravděpodobně ví, co dělá. Ví, že iPod se příliš neprodává a ví, že bude iPhone na iPodem už navždy vládnout a jeho sláva se nikdy nevrátí. A právě proto provedl jen tu nejzákladnější aktualizaci, která zajistí nové možnosti, jenž budou většině zákazníkům stačit. Jakmile bude nový iPod Touch dostupný, rádi ho pro vás otestujeme a zrecenzujeme.

image

 

Dnes nejčtenější

.