Zavřít reklamu

iPod shuffle 2015Už sa zdalo, že legendárny iPod po 14 rokoch existencie končí. Predsa len, Apple vydal nové modely svojich štýlových prehrávačov naposledy v roku 2012 a o rok neskôr nahradil starú Black & Slate verziu za novšiu Space Grey. Bonusom v roku 2014 bolo pre zmenu, že spoločnosť ukončila predaj toho najlegendárnejšieho zo všetkých, 160GB iPodu classic s ClickWheel, ktorý sa u mnohých stal hudobným centrom domácnosti. Zdalo sa teda, že iPody to majú spečatené, lenže teraz sa zdá, že užívatelia dostanú ešte aspoň jednu generáciu predtým, ako sa s nimi navždy rozlúčime.

Apple totiž práve predstavil nový iPod touch v nových farbách a pretože Apple zvykne zjednocovať ponuku, rozhodol sa to isté učiniť aj pri iPode nano a shuffle, ktoré sú lacnejšími riešeniami, ktoré neobsahujú systém iOS. Nový iPod nano je, napriek počiatočným špekuláciám zpred pár rokov, úplne totožný s iPodom, ktorý nájdete v predaji teraz. Neponúka teda žiadne nové funkcie a ako sa zdá, tak Apple nezapracoval ani na grafickom prostredí, ktoré naďalej žije v duchu iOS 6. Čo ale rozhodne poteší je, že užívatelia tu majú dostatok priestoru pre svoju hudbu a videá. Pokiaľ teda nie ste audiofil a počúvate len skladby z iTunes alebo MP3-ky, do iPodu nano sa vám zmestia stovky a možno aj tisíce skladieb. Cenovo sa iPod nano v rovnakej cenovej relácii ako jeho predchodca – 179€ alebo 5 190 Kč.

Ďalšou novinkou je aktualizovaný iPod shuffle. Aj keď, tu vlastne nie je možné vravieť ani o aktualizácii, keďže podobne ako v prípade iPodu nano, aj tu došlo len k zmene farieb. Inak majú užívatelia za cenu 55€ / 1 590 Kč naďalej k dispozícii 2GB pamäť, 24-hodinovú výdrž batérie a VoiceOver. Novinkou sú teda iba spomínaé nové farby a to zlatá, tmavomodrá a krikľavo rúžová. Všetky sú dostupné po boku farieb Space Grey, Silver a (RED).

iPod nano Gold 2015

Dnes nejčtenější

.