Zavřít reklamu

iOS 9 News app iconNa začátku července při konání WWDC představil Apple po boku Apple Music, OS X El Capitan a iOS 9 také zcela novou aplikaci News, od které si kalifornská společnost slibuje nahrazení aplikace Newsstand, která za několik posledních let hodně ztratila na své popularitě. Nová aplikace News má být jednodušší, přehlednější a živější a má právě nahradit aplikaci Newsstand. Ve výsledku je vlastně úplně jiná.

V dnešní nejnovější aktualizaci iOS 9 beta 3 se aplikace News konečně objevila, ale bohužel jen pro uživatele z USA, Kanady, Velké Británie a Autrálie. V České Republice ani na Slovensku s aplikací zatím nepočítejte. News ale slouží jen jako čtečka obsahu z webů, které navíc musí mít s Applem uzavřenou smlouvu, tudíž si nepřidáte vše, co chcete, ale jen to, co Apple nabídne.

Zajímavé je, že ačkoli se mi aplikace News v iOS 9 beta 3 neobjevila, zmizela mi aplikace Newsstand, kterou už asi nikdy neuvidíme a Apple ji pravděpodobně nadobro pohřbil i pro země, které News mít nemohou. Další zajímavostí je, že na domovské obrazovce se sice aplikace neobjevuje, ale v nastavení, konkrétně v Aktualizaci aplikací na pozadí jsme ji nalezl (viz screen níže).

iOS 9 beta 2 - News

Už před časem se náš magazín do News zaregistroval a doufali jsme, že si nači čtenáři budou moci číst články přes novou aplikaci, ale bohužel bylo později oznámeno, že pro naši zemi nebude aplikace vůbec dostupná, a tak máme smůlu. Server 9to5Mac sídlící v USA se samozřejmě do News zaregistroval také a nyní je již jejich obsah v News. Server proto okamžitě pořídil snímky aplikace, se kterými se s vámi nyní můžeme podělit, abyste alespoň získali představu, jak News vypadá. Třeba se jí později dočkáme také, v některé z následujících verzí iOS.

News1 News2 News3
News5 News6 News7
News8 News9 News10
News11 News12 News4*zdroj: 9to5Mac

Dnes nejčtenější

.