Zavřít reklamu

In-EarMožno to poznáte – chcete si cestu vlakom skrátiť počúvaním hudby, ale nechcete si so sebou brať veľké Beatsy ani Marshally. Chcete nejaké malé, ale kvalitné slúchadlá a tak voľba padne na slúchadlá do uší, lenže tu sa naskytá jeden zásadný problém. Nie všetci majú totiž uši „vhodné“ na in-ear slúchadlá a môže sa stať, že im slúchadlá vypadávajú z uší aj keď už vyskúšali všetky dostupné veľkosti nástavcov. Nemusíte byť ale zúfalí, keďže existuje pomerne jednoduchý trik ako dostať in-ear slúchadlá do svojich uší. Dôležité je samozrejme, aby ste si svoje uši umývali každý deň, pokiaľ chcete udržať svoje in-ear slúchadlá v prevádzke čo najdlhšie.

Celý problém spočíva totiž v tom, že otvor zvukovodu vo vašom uchu nie je prispôsobený pre in-ear slúchadlá. Existuje ale celkom jednoduchý spôsob, ako to zmeniť. Keď už vezmeme do úvahy, že máte na slúchadlách nasadenú „správnu“ veľkosť nástavcov, potom si mierne potiahnite ucho smerom nahor, čím ho vyrovnáte. Následne otvorte ústa, čím dôjde k pohybu svalov v lebke a vo výsledkú tak dôjde k zväčšeniu priestoru. Teraz už len stačí, aby ste si do vnútra zasunuli slúchadlá a začali počúvať. Osobne som takýmto spôsobom vyriešil napríklad problémy s nosením svojich slúchadiel Sony XBA-H1, ktoré plánujem recenzovať v dohľadnej dobe.

Je však treba varovať, aby ste slúchadlá nevsunuli do ucha príliš rýchlo. Kvôli tlaku, ktorý by ste vyvinuli na vzduch vo vnútri uší, by ste si mohli poškodiť bubienky. To isté platí pri odstraňovaní slúchadiel z uší – dávajte pozor, aby nevzniklo vákuum. Taktiež treba pripomenúť, že in-ear slúchadlá tiež zrýchľujú vznik baktérií vo vašich ušiach, čo však nemá škodlivý vplyv na vaše uši. Je ale treba počúvať s mierou a medzi jednotlivými „počúvaniami“ sa odporúča dávať si dlhšie prestávky, aby sa mohli vaše uši vrátiť do normálneho stavu a tiež tak predítete únave.

topic_apple_earpods

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.