Zavřít reklamu

patent3V zdanlivo nikdy nekončiacej snahe vyrábať tenšie a ľahšie zariadenia sa Apple snaží nájsť metódy, ktorými bude môcť iPhone merať srdcovú frekvenciu alebo aj snímať odtlačky prstov. Práve tieto senzory by sa mohli objaviť na zadnej strane iPhonu, priamo v samotnom logu Applu. Apple vo štvrtok podal patentovú prihlášku s názvom „skryté elektrické konektory“ na americký patentový úrad. Detaily patentu ukazujú, že celý elektrický systém by sa mal nachádzať na zadnej strane telefónu v otvoroch alebo anomáliách, preto vyhovuje práve už spomínané Apple logo, ktoré sa nachádza na všetkých iPhonoch a iPadoch.

Čo sa týka samotných senzorov, dokument zmieňuje biometrické zariadenia, ako napríklad senzor na vodivosť kože či merač tepu, ale napríklad sa tam môže novo objaviť aj snímač odtlačkov prstov. Robustnejšou zmenou by však bolo, keby sa na zadný kryt telefónu umiestnil mechanizmus na nabíjanie telefónu prostredníctvom kontaktných riešení ako je MagSafe. Indukčné nabíjanie, ktoré bolo použité pri Apple Watch je možné, ale nie pravdepodobné, keďže tento patent nezahŕňa nič, čo by sa tomu približovalo. Samozrejme sa na spomínaných miestach môže objaviť aj rôzne optické senzory, tlačítko s viacerými funkciami a mnoho ďalšieho.

patent1
patent2

Avšak rovnako ako u všetkých patentov spoločnosti Apple, nie je jasné, či technológia opísaná v dnešnom podaní sa objaví aj na finálnom produkte. Napríklad s iPhone 6 prišlo aj zadné logo, ktoré je z leštenej nehrdzavejúcej ocele, takže sa to miesto samo ponúka pre integrovanie senzorov. Treba však podotknúť že na „všeobecne využiteľné“ Apple logo na zadnej strane iPhonu bol podaný patent už v decembri / prosinci 2013 samotným Nicholas V. Kingom.

patent2

Zdroj:appleinsider

Dnes nejčtenější

.