Zavřít reklamu

Apple Music iconVětšina z nás ihned po úterním debutu Apple Music společně s iOS 8.4 začala službu testovat v její tříměsíční zkušební době zdarma. Naší redakci, i vás, naše čtenáře, také velice zajímalo, jak bude Apple Music použitelná na mobilních datech, jaká bude kvalita streamu na pomalejší síti a zda bude přehrávání plynulé či nikoli. Eddy Cue na svém Twitteru oznámil, že kvalita streamu záleží na rychlosti připojení, tudíž pokud budete připojeni k pomalejší síti, kvalita se zhorší, ale jen do takové míry, aby dokázala plynule přehrávat vše, co si pustíte.

Po vlastních zkušenostech mohu konstatovat, že služba funguje na mobilním internetu naprosto bezproblémově a rychle, alespoň co se týče přehrávaní alb a skladeb přidaných ve své knihovně. Samozřejmě mám na mysli alba, která mám pouze do knihovny přidaná, nemyslím ta uložená pro offline poslech. Pokud chcete přehrát skladby například z kategorie Pro vás, tedy ta alba, která nemáte přidaná, pak už je rychlost o něco horší a přehrávání se spouští poměrně pomalu, ale nakonec běží plynule, bez záseků, a to klidně i na EDGE síti.

Jenže Apple Music a současná horka, která atakují hranici až 35°C si spolu moc nerozumí. Při přehrávání hudby na mobilním internetu během krátkého výletu po městě vám zahřeje mobil do takové míry, že už není použitelný. Přesně to se stalo i mně včera při poslechu během desetiminutové cesty domů na sluníčku v odpoledních hodinách. iPhone jsem měl při cestě v kapse, tudíž ani nebyl na přímém slunci a poslouchal alba přidaná do své knihovny. Telefon se ale zahřál do takové míry, že se začal neskutečně sekat a dokonce se tak rozpálil, že jej nebylo možné udržet delší dobu v ruce. Po dlouhém záseku celý displej zčernal a nakonec se mi objevila obrazovka, jejiž barvy se zinvertovaly. Vzápětí telefon vyhodil hlášku, že je přehřátý a okamžitě se vypl. Po příchodu domů nešel ještě dobrých 10 minut vůbec zapnout, nakonec se však povedlo, jelikož doma už byl úplně chladný.

Pokud jste se chystali poslouchat Apple Music při pobytu u moře nebo někde jinde na pláži u vody, pak si doopravdy dávejte pozor, aby se vám iPhone až přiliš nezpřehřál a nezničil. Obávám se, že i telefon umístěný ve stínu v takto horkých dnech není společně s Apple Music dobrou volbou. Proto bych doporučil, abyste si hudbu uložili pro offline poslech a venku poslouchali jen stažená alba a skladby ve vašem iPhonu. V takovém případě už totiž nebude potřeba nic stahovat přes mobilní data a telefon se kvůli Apple Music nebude zahřívat.

Apple Music offline

Dnes nejčtenější

.