Zavřít reklamu

OS X El CapitanSpoločnosť Apple získala v posledných dňoch na pôde Európskej únie novú ochrannú známku, ktorou plánuje chrániť názov OS X El Capitan. Spoločnosť však do popisu ochrannej známky uviedla, že známka chráni mimo iného operačný systém určený pre tablety, vďaka čomu sa opäť vynorili špekulácie, že Apple môže skutočne preniesť El Capitan na obrazovky iPadu tak, ako sa o tom špekulovalo už pred nejakým časom.

Apple má totiž niekoľko patentov, ktoré popisujú, ako by mohla vyzerať jeho odpoveď na Surface. Dôležitou súčasťou by bol väčší displej, ktorým bude disponovať 12,9-palcový iPad Pro. K nemu by bolo podľa patentu treba pripojiť prídavný „spodok“, v ktorom by bol desktopový hardvér a po pripojení tabletu by sa jeho displej začal chovať ako displej pre hybridný MacBook. Lenže, existuje aj ďalší náznak toho, že Apple by mohol preniesť OS X na iPad. iOS 9 totiž priniesol novinky ako je multitasking totožný s tým v OS X El Capitan a zároveň predstavil „touchpad“ pre lepšie pohybovanie sa v texte na obrazovke, čo je tiež desktopová záležitosť.

Môže teda Apple predstaviť iPad Pro s možnosťou premeniť ho na MacBook? V redakcii očakávame, že „spojenie“ oboch svetov by mohlo nastať už budúci rok, keďže Apple vydá 10. verziu iOS a ako býva uňho zvykom, táto verzia sa bude s vysokou pravdepodobnosťou volať iOS X. Zároveň to bude zrejme prvý systém, ktorý kompletne vypustí 32-bit procesory a tak je iOS 9 poslednou zastávkou pre iPhone 4S a iPhone 5. iPad Pro bude už pochopiteľne 64-bitovým zariadením s procesorom Apple A9 a novinkami ako je stylus, Force Touch a tiež sa hovorí o podpore USB-C.

iOS 9 Multitasking Keyboarda
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: Cult of Mac

Související články

Dnes nejčtenější