Zavřít reklamu

Apple music iconSpevák a textár kapely The Brian Jonestown Massacre, Anton Newcombe, počas minulého týždňa získal pozornosť zaujímavým tweetom, v ktorom kritizoval spoločnosť Apple za to, ako sa chce chovať voči indie hudobníkom. Už vieme, že Apple začal kontaktovať indie hudobníkov len teraz, keďže sa najprv orientoval len na veľké vydavateľstvá a dohodol sa s nimi, že Apple Music bude ponúkať 3-mesačnú trial verziu, za ktorú nemusí Apple platiť žiadne poplatky. Veľkým vydavateľským domom ako je Universal a Warner Music Group to nevadilo, ale britskí nezávislí vydavatelia sa ozvali, že 90 dní je dostatočne dlho na to, aby niektorí hudobníci skrachovali.

Za zmienku ale stojí, ako sa mal Apple údajne zachovať voči kapele The Brian Jonestown Massacre. Apple mal totiž vo svojich podmienkach vyhlásiť, že ak hudobníci nepristúpia k podmienkam Apple Music a nebudú poskytovať svoju hudbu 3 mesiace zadarmo, ich hudba bude automaticky odstránená aj z iTunes Music Store, samostatného obchodu s hudbou. Vtedy tiež označil Apple za satanskú korporáciu a tento názor začalo zdieľať mnoho ďalších, ktorí si všimli, že medzi Applom a nezávislými hudobníkmi nie je niečo v poriadku.

Na správu musel nakoniec zareagovať aj samotný Apple, ktorý poskytol oficiálne vyjadrenie pre magazín Rolling Stone. Povedal, že sa hudobníkom nevyhráža a nebude sťahovať hudbu z iTunes len preto, že hudobníci nechceli podpísať zmluvu o Apple Music. Na túto správu zatiaľ Newcombe nezareagoval, naďalej ale otvorene kritizoval Apple Music, ktorá je počas trojmesačnej trial verzie nevýhodná pre malé vydavateľstvá a pre nezávislých hudobníkov. Kritizoval aj ďalšie aspekty Applu a uviedol: „Wow! Aspoň že tým číňanom platia dolár za deň za skladanie iPhonov.“

Apple Music

*Zdroj: MacRumors; Twitter

Dnes nejčtenější

.