Zavřít reklamu

Apple Watch - icon
Apple plánuje druhou generaci svých Apple Watch, kterým by samozřejmě neměly chybět nové funkce. Nejzásadnější novinkou bude přidaná FaceTime kamera pro video hovory. Další důležitou aktualizací budou rozšířené možnosti využití Wi-Fi na jablečných hodinkách nebo nové modely, které by měly atakovat cenovku přes $1000. S nejnovější zprávou přišel server 9to5Mac s odkazem na své zdroje a k informacím ještě dodává, že by Apple Watch 2 měly dorazit začátkem roku 2016 po watchOS 2 s podporou nativních aplikací.

Nová FaceTime kamera bude údajně umístěna do horní části těla hodinek, kde by  snad neměla vyčnívat a mohla by se ztratit v černé přední části. Samozřejmě, že kamera bude primárně určena k provádění FaceTime hovorů skrze Apple Watch na Wi-Fi. Informace ohledně pořizování fotografií nepadla, ale ani není vyloučeno, že by s Apple Watch 2 nebylo možné fotit. Apple už na WWDC při představení watchOS 2 informoval, že nový systém pro hodinky má vylepšené ovládání FaceTime video hovorů na spárovaném iPhonu.

Jak už bylo nakousnuto v úvodu, Apple Watch 2 získají nezávislou Wi-Fi, tudíž se bude možné připojit k jakémukoliv Wi-Fi routeru bez spárovaného iPhonu. V současné době je totiž situace taková, že Apple Watch potřebují ke všemu iPhone a potřebují s ním komunikovat alespoň po Wi-Fi, když není telefon na dosah Bluetooth. To by se u druhé generace mělo změnit a hodinky by měly být schopny odeslat zprávu, aktualizovat počasí nebo využívat například funkce Find My Watch bez iPhonu, což by rozhodně rozšířilo jejich použití.

I přes získání vlastního bezdrátového modulu pro Wi-Fi, který se zajísté podepíše na výdrži hodinek, by podle informací měly Apple Watch 2 být schopny vydržet na jedno nabití stejnou dobu, jako první generace. Zpráva tvrdí, že Apple provedl průzkum truhu a zjistil, že navzdroy počátečním obavám je většina zákazníků s výdrží Apple Watch spokojena, tudíž v této oblasti se Apple rozhodl hodinky nevylepšovat a raději se zaměřit na přidání jiných funkci Samozřejmě za podmínky, že se výdrž hodinek nezhorší.

Nakonec zpráva tvrdí, že Apple může, ale také nemusí představit nové modely, které by se měly pohybovat mezi 1000 a 10 000 dolary. Podle všeho by tyto nové varianty měly spadat do edice Apple Watch a Apple Watch Edition a měly by nabídnout materiály jako je titan, platina, wolfram nebo paladium. U Apple Watch Sport se pravděpodobně změn nedočkáme.

Apple-WatchOS-2

*zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.