Zavřít reklamu

WD TVDnes sa pozrieme na zúbok mediálnemu prehrávaču Western Digital TV ktorý sa chváli tým,že si poradí s každým formátom videa ale začnime pekne od začiatku. WD TV nájdeme v klasicky modrej kartónovej krabici ktorú keď otvoríme zbadáme hneď samotné zariadenie. V balení pod ňou sa nachádza ovládač, dve tužkové batérie, video kábel jack – cinch, napájací adaptér a návod.

Poďme sa bližšie pozrieť na samotnú WD TV, ide o box väčší než Apple TV, veľkostne by som ju zaradil niečo medzi 2,5″ a 3,5″ externý disk. V prednej ľavej časti dominuje klasicky logo WD a názov zariadenia a v pravej časti nájdeme jeden USB 2.0 konektor pre pripojenie externého disku. V zadnej časti nájdeme konektor pre napájací adapter, optický konektor pre pripojenie k domácemu kinu alebo TV, ethernet port o rýchlosti 100Mbit, HDMI ktorý poskytuje video  výstup vo veľmi vysokej kvalite a rozlíšení Full HD tj. 1080p, USB 2.0 a compozitný video jack. Ďalej WD TV disponuje WiFi v štandarde N o rýchlosti maximálne 300Mbit.

Po pripojení sa WD TV aktualizuje na najnovší firmware a bude pripravená na používanie. Doporučujem zo skúsenosti pripojiť zariadenie k sieti skôr sieťovým káblom ako wifi. Ale k tomu sa ešte dostaneme. WD TV sa chváli podporou všetkých video formátov a to sa mu aj darí. Testoval som dokonca aj moj vlastný Blu-Ray rip o veľkosti cca 44GB streamovaný zo sieťového disku Synology bez najmenšieho trhnutia. Testoval som rôzne formáty, nebudem ich tu všetky menovať nakoľko moja zbierka je dosť rozsiahla.

713gGTC9TaL

Nenašiel som formát s ktorým by mala WD TV problém pri prehrávaní po sieti. Cez Wifi už Blu-Ray rip sekal ale tomu sa vôbec nečudujem.Vo firmware WD TV si viete nakonfigurovať obľúbené aplikácie ako napr. Youtube, Picasa, AOL HD, Hulu, Pandora, Spotify a podobné. Tak isto podporuje aj štandard Miracast pre prenos obrazu zo smartphonu alebo tabletu, aj keď toto viac poteší užívateľov Androidu.

Tak isto je zabudovaná podpora DLNA a UPnP ale aj AFP(mac zdieľanie) alebo Samba (windows zdieľanie) ako aj NFS (network file share). Pokiaľ nemáte sieťový disk nevadí, na tento prípad su zabudované dve USB v štandarde 2.0. Ako som už písal jedno je v prednej časti zariadenia pre pripojenie dočasných diskov ako napr. USB Flash a druhé v zadnej časti, určené skôr na stále pripojenie veľkokapacitného externého disku.

717SZSMnddL

Ako som už písal moja filová zbierka je dosť rozsiahla a preto rád využívam funkciu ako je označovanie už zhliadnutých videí alebo označenie čiastočne zhliadnutých co mi na tomto zariadení chýba. Ale nič nevylučuje, že to možno WD pridá v daľšom firmware.

Zariadenie si určite nájde svojich priaznivcov v radoch nenáročných užívateľov ktorý ale nechcú riešiť problém nekompatibilných kodekov, zlej podpory titulkov a pod. V tomto dávam prehrávaču od WD polec hore. Pre nás náročnejších to ale nebude jednoznačná voľba. Systém je v sieťovom prostredí neprehľadný, ťažšie nastavetelný a povedal by som aj dosť chaotický. WD TV live s cenou cca 90 eur s DPH je určite dobrá voľba pre užívateľov prehrávajúcich videá, fotky a hudbu z externých diskov ktorý nechcu riešiť nekompatibilitu streamovaného videa. Pre nadšencov kvalitného videa prehrávaného zo sieťových diskov by som hladal určite prehrávač z výššej kategórie.

71f4LukK6tL

Dnes nejčtenější

.