Zavřít reklamu

Apple music iconFanúšikovia Applu sa pri včerajšom predstavení služby Apple Music rozdelili na dva tábory. Kým jedna časť fanúšikov ostala z novinky milo prekvapená, tá druhá ostala skeptická a služba ich príliš nezaujala. Podobné reakcie kolujú aj vo vedení jednotlivých streamovacích služieb, ktoré existujú na trhu už niekoľko rokov, za ktoré si stihli vybudovať silné postavenie. Tie ostali naďalej skeptické z prezentácie, čo je v prípade Spotify čiastočne ovplyvnené aj tým, akými výrokmi Apple porovnával svoju novú službu s konkurenčnými riešeniami.

Práve na tieto riešenia sa CEO Spotify Daniel Ek rozhodol zareagovať na svojom Twitteri jednoduchou správou, „Aha, ok.“, avšak po chvíli svoj tweet zmazal. Jeho spoločnosť sa zatiaľ voči predstaveniu Apple Music nevyjadrila. Je však možné, že poskytne nejaký názor. Na druhú stranu, samotný CEO bol už v minulosti veľmi skeptický voči službe Apple Music a ukazuje sa, že tento názor si udržuje naďalej. Pre porovnanie, služby Spotify Premium stojí 6,99€ mesačne.

CEO Spotify Apple Music

 

Ďalšia obľúbená streamovacia služba, Rdio, zareagovala o niečo zdvorilejším spôsobom, ktorý však prekypoval iróniou. Rdio sa totiž rozhodlo skopírovať legendárny ironický dopis, ktorý Apple venoval IBM, keď sa rozhodlo v roku 1981 vstúpiť na trh osobných počítačov: „Vitaj, Apple. Vážne. Vitaj v tom najvzrušujúcejšom a najdôležitejšom odvetví od začiatku hudobnej revolúcie, ktorá začala pred 16-timi rokmi. Radi uvítame zodpovednú konkurenciu v snahe spraviť hudbu dostupnú každému legálne, kedykoľvek a kdekoľvek. Pretože to, čo robíme, zvyšuje hodnotu hudby tým, že sa zlepšuje zážitok z počúvania hudby, ktorú milujeme, u každého človeka. Vitajte pri plnení úlohy.“

Rdio Apple Music

Nakoniec sa vyjadril aj finančný riaditeľ Pandora Radio, Mike Herring. Ten v rozhovore pre CNBC uviedol, že si naďalej myslí, že Pandora bude mať postavenie lídra na trhu internetového rádia vďaka boju s konkurenciou a monetizácii. Vraví, že Apple Music je dôkazom toho, že trh streamovacích služieb rastie a je silnejší, než kedy predtým. Naďalej si ale myslí, že podiel Pandory bude rásť. Zdôrazňuje pritom, že koncept Pandory nie je možné tak ľahko skopírovať a spoločnosť vylepšuje svoju službu a algoritmy už viac ako 15 rokov.

pandora-iphone-app_msp

*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.