Zavřít reklamu

Apple MusicNa pondělní WWDC představila společnost Apple kromě jiného také úplně novou službu Apple Music, o které jste mohli za poslední dva dny číst na našich stránkách poměrně často. Každého z nás zajisté zajímala cena, dostupnost, kvalita streamu, kolik toho služba nabídne a zda bude možný poslech také offline. Na většinu z těchto dotázů nám během uplynulých dní bylo odpovězeno, ale tou největší otázkou, která stále visí ve vzduchu, je, zda bude Apple Music dostupná také v České republice a na Slovensku.

Apple na konferenci oznámil, že službu rozšíří do 100 zemí. Je tedy velká pravděpodobnost, že i k nám. Apple však konkrétně nespecifikoval, o jaké země se bude jednat. A vzhledem k nespuštění iTunes Radio v předešlých letech v našich končinách, ani neotevření Apple Store či omezení ostatních služeb pro naši a sousední republiku máme stále obavy, že ani Apple Music k nám nedorazí.

Server CultofMac se na dostupnost služby pro jednotlivé země zaměřil a z nasbíraných informací udělal přehlednou mapu. Bohužel ale Česká republika a Slovensko na ní nejsou zbarveny zeleně, což by znamenalo, že u nás bude Apple Music dostupná. Server sestrojil mapu na základě oficiálních stránek Applu pro jednotlivé země. Pokud byla na stránkách zmínka o Apple Music, je jisté, že zde Apple novou službu spustí. U nás ani na Slovensku však zmínku na apple.cz či apple.com o Apple Music vůbec nenaleznete a namísto toho Apple stále odkazuje pouze na iTunes.

Je ale také důležité brát na vědomí, že české a slovenské Apple stránky se aktualizují až přibližně měsíc po WWDC. Další utěšující zprávou je také ta, že Apple na keynote přesně nespecifikoval onu stovku zemí právě z toho důvodu, že v současné době stále jedná ohledně spuštění služby v jednotlivých zemích, mezi kterými mohou být i ČR a SR. Během následujícíh dní až týdnů by se tedy měly postupně zabarvovat jednotlivé státy do zelena, jelikož by Apple během června měl vše dořešit, aby mohla nová sluba Apple Music být spuštěna do slibované stovky zemí už 30. června.

Apple Music map
apple music

*zdroj: cultofmac

Dnes nejčtenější

.