Zavřít reklamu

Reminders Připomínky iconVlastně už od roku 2007, kdy byl představen první iPhone a sním i první verze iOS, která se tehdy jmenovala iPhone OS, nám Apple nabízí mnoho novinek a vychytávek ve velkých updatech svého mobilního operačního systému. Ty hlavní ukáže při představování samotného systému, ale ty skryté pak celý rok uživatel objevuje a snaží se dopídit, co vše jeho iPhone nebo iPad umí.

Často se vám snažíme ukázat všechny vychytávky, které iOS nabízí, ale ani my veškeré hned neobjevíme, a tak vám je představujeme postupně. Jedním takovým trikem je i dnešní vychytávka, kterou nabízí iOS až od své poslední osmé verze. Apple totiž do iOS 8 přidal možnost reagovat na notifikace. Různé aplikace nabízejí mnohé možnosti. Například u přijatých zpráv můžete ihned odpovídat z uzamknuté obrazovky nebo v u emailů můžete zprávu ihned smazat či označit jako přečtenou.

Pokud používáte aplikaci Připomínky, pak jste možná už dnešní vychytávku objevili, i tak se ale může stát, že jste na ní stále nenarazili. Kromě Připomínek je totiž důležité ještě používat Siri. Právě té stačí nadiktovat, aby vás upozornila v určitý čas, že chcete někomu zavolat. Připomínka se automaticky vytvoří a v momentě, kdy budete ve zvolený čas upozorněni, stačí na uzamčené obrazovce nebo v notifikačním ventru přejetím po notifikaci směrem doleva zobrazit nabídku akcí. Připomínku můžete buďto odložit nebo speciálně u této, týkající se zavolání, rovnou zahájit hovor.

Samozřejmě, že mnozí z vás mohou namítnou, že se nejedná o nic převratného. S tím s vámi můžeme souhlasit, ale chceme vám ukázat všechny skryté funkce, které iOS nabízí, a tím dnes představená vychytávka určitě je. Jen upozorním, že nabídka volání se zobrazí opravdu jen v případě, že vytvoříte připomínku přes Siri.

IMG_1584
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
IMG_1585
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Reminders
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*obrázek: iMore

Související články

Dnes nejčtenější