Zavřít reklamu

Google PhotosSpoločnosť Google na včerajšej I/O konferencii predstavila svoju vlastnú aplikáciu Photos, ktorou chce jednak ponúknuť konkurenciu pre aplikáciu OS X Photos a jednak ponúknuť nový spôsob zálohovania svojich fotiek a videí cez cloud. V prvom rade môže užívateľov iOS zariadení potešiť skutočnosť, že aplikácia Photos od Google je multiplatformová a funguje úplne zadarmo.

Zatiaľ čo na Androide funguje systém na princípe, že fotky sa automaticky ukladajú do cloudu a nezaberajú tak miesto vo vašom zariadení, na iPhone je možné nastaviť automatickú zálohu vašej fotogalérie do Google Drive, kde máte v základe k dispozícii 15 GB miesta, čo je dôvod, prečo si služba získava pozitívne recenzie aj v obchode App Store. Drvivá väčšina fotografií a videí nebude vôbec komprimovaná a tak sa do cloudu dostanú fotky v pôvodnej kvalite. Podmienkou je však, že fotky musia mať maximálne 16 megapixelov a videá musia byť vo Full HD alebo nižšom rozlíšení. Fotky sú zároveň okamžite viditeľné aj na vašich ďalších zariadeniach.

Skutočnou Killer funkciou je však práve to bezplatné úložisko, ktoré je trojnásobne väčšie než to, ktoré ponúka Apple. Kalifornská spoločnosť totiž svojim užívateľom ponúka zadarmo len smiešnych 5 GB miesta a užívatelia už pri zálohe 3 a viacerých zariadení začnú pociťovať, že toto úložisko nestačí. Apple ale už našťastie znížil ceny predplatných balíčkov, ktoré boli predtým prestrelené. Po novom totiž za 20GB iCloud platíte len 99 centov mesačne, za 200GB platíte 3,99€, za 500GB platíte 9,99€ a nakoniec za 1TB platíte 19,99€ mesačne.

Služba ďalej podporuje tzv. „vizuálne vyhľadávanie“, ktoré na základe vecí na fotke určí kľúčové slová a vy tak dokážete nájsť fotky jedál, ktoré ste si odfotili, zadaním slova „food“ do vyhľadávacieho poľa. Tiež umožní upravovať fotky a vytvárať videomontáže, koláže, interaktívne príbehy, animácie, o ktoré sa môžete podeliť s priateľmi, a nakoniec môžete svoje fotky zdieľať s kýmkoľvek pomocou odkazov.

Google Photos

Dnes nejčtenější

.