Zavřít reklamu

iMessage - iconNově nalezená chyba v iOS způsobuje neustálé pády aplikace Zprávy při obdržení zprávy s určitým textem. Dokonce ve chvíli, kdy máte telefon zamknutý a dorazí vám sms či iMessage se špatným textem, tak se telefon samovolně restartuje bez jakéhokoliv přechozího upozornění. Není to však poprvé, co se objevila podobná chyba v iOS. Apple ji většinou rychle opraví, ale mezitím hrozí každému uživateli buďto nebezpečí nebo trápení se svým telefonem.

Současná chyba je naštěstí omezena jen na iPhone a jeho komunikaci a to dokonce jen v případě, že obdržíte speciální text, který iPhone buďto restartuje nebo zajistí opakované pády aplikace Zprávy. Vzhledem k tomu, že řetězce znaků ve zprávě jsou natolik specifické, že je obdrží opravdu jen malé procento uživatelů, nemusíte se bát, že byste chybou byli zasaženi i vy. Každému, komu se něco podobného stalo, byl pravděpodobně vybrán jako cíl některým ze svých známých.

Na sociální síti Twitter si na problém pádů aplikace a samovolného restartování telefonu stěžovalo celkem velké množství uživatelů. Trend rozesílání škodlivé zprávy je prozatím omezen spíše na Spojené státy, ale i tak je celkem rozšířen, a tudíž se dá předpokládat, že Apple začne problém rychle řešit a přijde s aktualizací, která chybu opraví.

Mezitím ale, pokud jste obdrželi zprávu, tak se vám nepodaří otevřít aplikaci Zprávy, jelikož zde škodlivý řetězec stále bude. Existuje řešení, při kterém můžete buďto odeslat textovou zprávu uživateli pomocí Siri nebo přes aplikaci na OS X, anebo odeslat například obrázek či video.


741ab017-2036-4a05-98cf-cf1582b4acd3_messages

 

*zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.