Zavřít reklamu

iOS 9O tom, že by se měl iOS 9 primárně zaměřit na stabilitu a výkon celého systému a taktéž přinést několikanásobně lepší optimalizaci pro procesory Apple A5 (iPhone 4s, iPod touch a starší iPady) již víte. Kromě toho však nabídne také aplikaci pro HomeKit příslušenství, nové písmo a tak dále, ovšem to již také není tajemství. 9to5mac.com však díky svým zdrojům opět přichází s novinkami, které považujeme za poměrně legitimní vzhledem k vynikající historii informací od tohoto serveru.

Zdroje 9to5mac.com zdůrazňují, že další generace iPhonu bude vypadat stejně jako iPhone 6, ale nabídne Force Touch display s hmatovou odezvou a zlepšení fotoaparátu. iOS 9 bude právě Force Touch podporovat a Apple jej zpřístupní vývojářům pro tvorbu aplikací. Force Touch bude mít své místo nejen v aplikacích vývojářů, ale také přímo v systému iOS. Force Touch bude integrováno do přehrávače médií, do map, kalendáře a také v rámci celého systému pro rychlé vyvolání vyhledávání.

Kromě Force Touch se pak v iOS 9 dočkáme aktualizované klávesnice, která přinese největší změny na iPhone 6 Plus. Klávesnice bude zabírat větší plochu displeje a nabídne větší možnosti úpravy textu. Apple také přepracuje Shift, tak aby bylo snadnější změnit psaní na Caps Lock a naopak. Další novinka se nás sice moc netýká, ale je také žajímavá, Apple Pay se rozroste i do Kanady a to právě v iOS 9.

Další novinky se objeví v aplikaci iMessage, která nabídne drobná, ale důležitá vylepšení. Apple vylepšil svoji backend infrastrukturu a zlepšil spolupráci iMessage mezi jednotlivými zařízeními. Nově také budete mít možnost aktivovat potvrzení o přečtení jen u některých kontaktů a za určitých podmínek. Další změnou pak bude pravděpodobně vynechání aplikace Game Center, která však zůstane součástí systému, ovšem nikoli jako samostatná aplikace.

03-ios-9-os-x-10-11

Dnes nejčtenější

.