Zavřít reklamu

Lock Mac iconKdyž si poprvé nastavíte svůj nový Mac, tak narazíte na jednou užitečnou volbu – použít iCloud účet k přihlašování a odemykání vašeho počítače Mac. Na jednu stranu se jedná o užitečnou volbu a usnadní vám lépe si heslo zapamatovat a v případě, že ho zapomenete, tak si ho snadněji obnovíte. Na stranu druhou však někteří uživatelé chtějí používat odlišné heslo jak pro přihlášení do iCloudu, tak pro přihlášení do svého Macu. Na iCloud máte také zpravidla složitější heslo a je zcela pochopitelné, že se vám ho nechce dokola zadávat několikrát během dne. Pojďme si tedy v dnešním článku ukázat, jak používat k podemykání jiné heslo, než to, které máte na iCloud.

Pokud jste si totiž zvolili při úvodním nastavení, že budete používat heslo z iCloudu, kterou vám systém automaticky navrhne, tak máte později volbu toto nastavení v předvolbách systému změnit, stačí jej však objevit. Pokud si ale obtížně pamatujete hesla, pak si raději nechte stejné jak pro přihlášení, tak pro iCloud. V opačném případě postupujte podle níže uvedeného návodu.

1. Jděte do Předvolby systému (například v levém horním rohu klikněte na )
2. Nyní zvolte Uživatelé a skupiny
3. Vyberte uživatele a klikněte na Změnit heslo…
4. V okně vyberte Použít samostatné heslo…
5. Zadejte heslo k iCloudu, nové heslo, znovu to samé heslo a poté nápovědu pro heslo (můžete a nemusíte)
6. Volbu potvrďte a to je vše

Nyní budete pro přihlašování používat odlišné heslo. Nezapomeňte však, že nastavení se vztahuje k vybranému uživateli. Pokud volbu nastavíte jen u jednoho, u dalšího se budete muset přihlašovat s heslem k iCloudu, který je k tomuto účtu přiřazen. Stačí ale volbu v nastavení změnit i pro jiné uživatele. Abyste mohli měnit hesla všem uživatelům, musíte být administrátor, jinak lze změnit heslo k určitému uživateli jen v případě, že jste na něho přihlášeni.

Snímek obrazovky 2015-05-24 v 21.25.20

Dnes nejčtenější

.