Zavřít reklamu

iOS 9Tak jako každý rok, i letos uniká na veřejnost ze serveru 9to5mac.com množství informací o nových verzích iOS a OS X. Apple již za dva týdny představí světu iOS 9 a OS X 10.11 a kromě informací na které jsme se již zaměřili, by měly oba systémy přinést zejména zlepšení stability a výkonu. iOS 9 s kódovým označením Monarch by měl nabídnout optimalizaci nejen pro starší zařízení s Apple A5 procesorem, ale zlepšenou optimalizaci a výkon taktéž pro nová zařízení, což je mimochodem hlavní změnou, kterou tento systém přinese. OS X 10.11 s kódovým označením Gala na tom pak bude úplně stejně a Applu v něm půjde zejména o zlepšení výkonu a stability.

 

Podle zdrojů z vývoje softwaru, jsou inženýři Applu tlačeni vedením pro maximální zvýšení stability, stejně tak jak to předvedl Steve Jobs s OS X 10.6 Snow Leopard, což byl dle mého názoru nejlepší operační systém v historii OS X. Dočkáme se tak pročištění kódů a jejich optimalizace a to i za cenu faktu, že novinka nepřinese takové množství nových funkcí, jako její starší verze. Šéfové vývoje iOS a OS X nakonec souhlasili, že některé novinky, které byly původně pro nové systémy plánovány vynechají a zaměří se raději na optimalizaci. Jeden ze zdrojů 9to5mac.com pak uvedl: „Neřekl bych, že tu není nic nového pro uživatele, ale seznamy funkcí jsou oproti původním plánům značně osekané“. 

Poslední novinkou týkající se stabilizace by pak měla být kompletně předělaná verze iOS 9 pro starší zařízení s procesorem Apple A5, jako je iPhone 4s, iPad mini a iPod touch. Více informací o této změně a vylepšení si můžete přečíst v článku: iPhone 4S dostane od základov prekopaný iOS 9!

03-ios-9-os-x-10-11

*Zdroj: 9to5mac.com

Dnes nejčtenější

.