Zavřít reklamu

MacbookMnohí fanúšikovia spoločnosti Apple vravia, že nový MacBook je za tú cenu naozaj zbytočný a pomalý stroj. Hľadí sa pritom najmä na to, čo je na papieri, ale zo skúseností už vieme, že to, čo je na papieri, nemusí platiť v praxi. Na druhú stranu však 12″ MacBook vôbec nie je určený na prácu s After Effects alebo Photoshopom, ale skôr na základnú činnosť ako je práca s Wordom alebo Safari. A pokiaľ by ste túto činnosť chceli vykonávať ešte rýchlejšie, potom si nainštalujte Windows 10.

Alex King z Computer Science totiž prišiel na to, že keď sa pokúsil upgradovať svoj Windows 8.1 na Windows 10 Preview, nový systém mu prišiel ešte plynulejší, než OS X. Systém a vizuálne efekty tu bežia pri stabilných 60 fps a to aj keď máte spustených viacero aplikácií alebo máte zapnutú priesvitnosť Aero Glass. To predstavuje viditeľný rozdiel oproti OS X Yosemite, ktorý má natívne zapnutú priesvitnosť. Problémom u OS X sú však najmä animácie alebo práca s Mission Control.

Windows 10 je však ešte stále dostupný len v Preview verzii a finálny systém bude vydaný až niekedy behom leta. Dovtedy je treba počítať s viacerými neduhami. Tie zahŕňajú napríklad chýbajúcu podporu Bluetooth, nedostupnosť niektorých Boot Camp driverov a kvôli tomu, že niektoré aplikácie ako napríklad Steam nepodporujú Retina displej, budú sa zobrazovať rozmazane.

MacBook Windows 10

*Zdroj: Alex King

Dnes nejčtenější

.