Zavřít reklamu

samsung_orbisNové detaily ohledně další generace chytrých hodinek od Samsungu byly odhaleny v nejnovějším buildu vývojářského Gear kitu, který ukazuje, jak bude nové zařízení přibližně vypadat a také to, jak Samsung odpoví na novou technologii u Apple Watch, tedy digitální korunku, která nabízí nový styl ovládání chytrých hodinek. Samsung sice nezašel tak daleko, aby své budoucí Galaxy Gear osadil také korunkou, ale přinesl novou funkci, která umožní otáčení lunetou okolo displeje hodinek a tím tak trochu napodobuje korunku a nabízí podobné funkce jako u Apple Watch.

Díky této informaci je tedy také potvrzeno, že další generace hodinek nabídne kruhový displej, odtud také pochází prozatím projektový název Orbis. Podle zprávy ze serveru SamMobile se z SDK zjistilo, že displej bude mít uhlopříčku 1,18″ a nabídne rozlišení 360×360 pixelů. Jak již bylo zmíněno, displej bude kulatý a okolo bude luneta, pomocí které bude obohaceno ovládání hodinek, jelikož ji bodou přiřazeny speciální funkce.

Jaké například je dobře znázorněno na snímcích uvedených níže. Jak můžeme vidět, luneta umožní přepínat mezi spuštěnými aplikacemi, zvyšovat a snižovat hlasitost, přibližovat fotografie, skrolovat v kontaktech, vybírat nabídky v menu nebo například vybírat znaky na klávesnici. Z popsaných funkcí lze tedy snadno vyčíst, že luneta bude fungovat dost podobně jako korunka u Apple Watch. Musíme však Samsung pochválit za to, že se snažil vymyslet odlišnou funkci, která ve výsledku pracuje dost podobně, ale přeci jen vypadá a působí jinak, alespoň to ale naznačuje, že si prozatím Samsung do nadcházející generace chytrých hodinek nedovolil přidat stejnou korunku, jako Apple u jablečných hodinek.

orbis7
orbis12
orbis6

orbis11
orbis10
orbis14
orbis13

samsung-orbis-smartwatch

 *zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.