Zavřít reklamu

Duet Display Používať plnohodnotný systém na 12-palcovom iPade, to je najväčším prianím fanúšikov spoločnosti Apple, ktorí by vedeli využiť takýto prístroj napríklad na prácu s Photoshopom alebo Illustratorom. Nateraz ale iPad stále disponuje mobilným systémom s výraznými obmedzeniami oproti desktopu, a bohužiaľ aj oproti konkurenčným tabletom ku ktorým patria rôzne profesionálne orientované Androidy a Surface. Ak ste sa už ale raz rozhodli zaobstarať si iPad a túžite na ňom používať plnohodnotný OS, potom by vás mohla potešiť aplikácia Duet Display od bývalých zamestnancov Applu, ktorá vám umožní premeniť svoj iPad na dodatočný monitor k svojmu Macu alebo počítaču s Windows.

Práve možnosť používať iPad ako externý monitor pre Windows je hlavnou novinkou dnešného updatu, keďže doteraz bola služba kompatibilná len s počítačmi Mac. Princíp je tu navyše veľmi jednoduchý. Najprv si musíte stiahnuť aplikáciu Duet Display pre iPad za cenu 9,99€. Cena je obvykle vyššia, no teraz, kvôli vydaniu „Windows“ verzie, je na ňu 40% zľava. Ďalej si musíte stiahnuť sprievodnú aplikáciu pre OS X alebo Windows, ktorá je už dostupná zadarmo. Nakoniec už len treba, aby ste obe aplikácie spustili a pripojili svoj iPad k počítaču pomocou káblu. Môžete použiť buď svoj nový iPad s Lightning konektorom, alebo ak ste majiteľom staršieho modelu, potom môžete použiť aj 30-pinový kábel. Podmienkou však je, aby ste na svojom iPade mali nainštalovaný iOS 7 alebo novší, a na svojom počítači Windows 7 a novší, respektíve OS X 10.9 Mavericks a novší.

Podľa slov prvých recenzentov však verzia pre Windows prináša niekoľko obmedzení, čo zamrzí majiteľov novších modelov. Jeden univerzálny problém však spočíva s rýchlosťou notebookov, kde sa vám môže stať, že po pripojení k niektorým reagujú aplikácie pomaly. Ďalší problém však zamrzí viac – tým, že Windows deteguje váš iPad ako klasický Plug-and-Play monitor, automaticky mu stanoví rozlíšenie 1024 x 768 pixelov, čo znamená, že na ňom nemôžete pracovať s ďalším obsahom. Na druhú stranu, tým že Windows podporuje dotyk, aplikácie môžete používať so svojimi prstami.

Duet Display Windows

*Zdroj: The Verge

Dnes nejčtenější

.