Zavřít reklamu

Apple Watch - icon
Testů Apple Watch bylo již doopravdy hodně. Některé měly za úkol jablečné hodinky jen nesmyslně zničit, ale i těch jsme vám pár ukázali. Jiné však byly přínosné a ukázaly například běžné pády hodinek na zem, které se vám mohou normálně při používání stát nebo také testy voděodolnosti. Nyní něco podobného vyzkoušel i triatlonista Ray Maker, který si vzal Apple Watch Sport při svém tréninku a podrobil je dohromady třem testům, které dávají smysl a mohou vám ukázat, že Apple Watch jsou mnohem více voděodolné, než jsme předpokládali a tím si je tak můžete bezproblémově vzít do bazenénu.

V prvním z nich se Maker zaměřil na to, jak odolné jsou Apple Watch při skoku do vodu z 5 metrové, 8 metrové a 10 metrové výšky. U hodinek tak byla testovaná nejenom jejich odolnost vůči vodě, ale také vůči nárazům, které byly způsobeny při dopadu do vody o hladinu. Jak sám skokan říká, Apple Watch fungují bezproblémově i po všech třech skocích a není na nich vidět žádné poškození.

Dalšímu testu, kterému je Ray Maker podrobil, byla odolnost hodinek při opakovaném přeplavávání bazénu. Maker uplaval celkem 1200 metrů a Apple Watch Sport si opět vedly dobře a fungovaly poté bezproblémově. Jediné, co však musí hodinkám vytknout je, že při plavání nedokázaly správně měřit tep a jinou aktivitu, jelikož pořádně neseděly na ruce a pro některé funkce potřebují mít na blízku iPhone, který si do bazénu brát nebudete.

A posledním byl velký test voděodolnosti hodinek v určité hloubce. Maker použil speciální komoru, která dokázala simulovat až 40ti metrovou hloubku. Apple Watch disponují certifikací IPX7, která zaručuje, že hodinky vydrží v metrové po dobu 30 minut a nemělo by se jim nic stát. Maker se však tvrzení vzepřel a ponořil je do 40x větší hloubky na stejnou dobu. Apple Watch však opět předčily všechna očekávání a test bezproblémově zvládly a po ukončení běžně fungovaly.

*zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.