Zavřít reklamu

iPhone 6sRenomovaný analytik Ming-Chi Kuo zverejnil veľké zhrnutie informácií o budúcej generácii telefónov iPhone, ktorá by mala vyjsť už na jeseň/podzim tohto roku. Samozrejmosťou sú dva modely, iPhone 6s a iPhone 6s Plus, pričom obe sa majú podľa slov analytika začať vyrábať už v auguste a ich vydanie bude pravdepodobne naplánované na september/září, ako tomu bolo u posledných generácií. Analytik tiež zmenil svoj názor na existenciu viacerých modelov a vraví, že vyjdú len dva modely a Apple tento rok rozhodne nepredstaví 4-palcový model, ktorý by bol nástupcom iPhonu 5s a riešením pre tých, ktorí nechcú používať väčšie modely.

Hlavnou novinkou u dvojice telefónov má byť technológia Force Touch zabudovaná do displeja, ktorá debutovala už pri Apple Watch a neskôr sa dostala aj do MacBookov. Technológia je v súčasnosti najproblémovejšou súčasťou telefónu a to kvôli zložitej výrobe. Vďaka tomuto nie je možné vylúčiť, že iPhone 6s a 6s Plus budú mať spočiatku problémy s dostupnosťou. Force Touch by mal mať využitie hlavne pre nové možnosti vstupu a mal by slúžiť aj pre podpisovanie sa na obrazovke telefónu, čo využijete pri uzatváraní zmluv alebo napríklad aj pri nákupe drahšieho produktu na splátky.

Na vonkajšej strane mobilu potom nájdeme ďalšie zmeny v podobe farebného variantu Rose Gold, ktorý bude ladiť s modelmi Apple Watch Edition „Rose Gold“. Tiež sa dočkáme ďalšej diery pre mikrofón. Dodatočný mikrofón sa má nachádzať v dolnej časti telefónu, pri reproduktore, a slúži pre zlepšenie kvality zvuku pri telefonovaní. Nakoniec, telefón sa už nebude ohýbať, keďže Apple plánuje použiť pevnejší hliník, ako aj zmeny vo vnútri telefónu. Vo vnútri potom nájdeme procesor Apple A9 s 2 GB RAM, pričom sa bude využívať superrýchla pamäť LPDDR4, ktorá debutovala v Galaxy S6 a priniesla až 80% nárast výkonu oproti predošlej generácii. Navyše, po piatich dlhých rokoch sa dočkáme kvalitnejšieho fotoaparátu. Ten už bude mať rozlíšenie 12 megapixelov a Apple tak v tomto ohľade dobehne konkurenciu.

Medzi ďalšími zmenami sa potom uvádza, že iPhone 6s Plus by mal mať fotoaparát chránený zafírovým sklíčkom tak, ako to mali predošlé modely iPhonov, avšak treba najprv vyriešiť problémy objavené pri drop testoch. Nakoniec, dočkáme sa vylepšeného Touch ID kvôli Apple Pay. Vylepšenie bude po stránke presnosti a rýchlosti. Ming-Chi Kuo nakoniec očakáva, že v roku 2015 bude predaných 80 až 90 miliónov iPhonov 6s a 6s Plus a to v pomere 2:1, v prospech pre menší model.

iPhone 6s

*Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.