Zavřít reklamu

iPhone 6sV posledních několika letech můžeme každý rok na podzim očekávat novou generaci iPhone. Narozdíl od předešlých let, vyjíma minulého, můžeme s určitostí očekávat dva větší modely. K nim se může přibalit ještě jeden 4″, nebo také ne, vše záleží na Applu. Na představení nových iPhonů si počkáme ještě přibližně půl roku, avšak už teď známe některé novinky. Samozřejmě nejsou oficiální, avšak jak už to každý rok bývá, nejsou daleko od pravdy a mnohdy se v září potvrdí. Pojďme se tedy podívat, co můžeme očekávat tento rok.

Fotoaparát
Apple iPhone dělal vždy skvělé fotky, o tom není pochyb. Přesto ho dokázala vždy nějaká vlajková loď během roku porazit a nabídla lepší snímky. Mnoho uživatelů také volá po více megapixelech. Je sice pravda, že Apple se svým iPhonem dokazuje, že na megapixelech nezáleží, avšak má to i své nevýhody, především v momentě, kdy chceme fotografii přiblížit. Nové iPhony by však měly přinést mnohem lepší fotoaparát, než doposud. Podle některých zdrojů by se mělo jednat o největší skok za celou existenci iPhonu. Nasvědčuje tomu také akvizice společnosti LinX, která se zabývá vývojem fotoaparátů, a tak Apple s určitostí použije získané technologie pro svůj iPhone.

Více paměti RAM
Opět Apple dokazuje, že jeho telefony nepotřebují tolik paměti RAM jako konkurence, jelikož iOS je dobře optimalizovaný a dokáže si poradit i s 512MB respektive 1GB. To je sice pravda, avšak i přesto malá kapacita RAM přináší některé nevýhody. Například v momentě, kdy chcete přepínat mezi aplikacemi, tak se vám zbytečně načítá znovu, jelikož se z RAM prostě vymaže kvůli nedostatku místa. Je to však jen domněnka uživatelů a není přímo potvrzená, ale dává smysl. Nové iPhony by tedy měly nabídnout 2GB RAM, což rozhodně postačí. Jen pro srovnání, konkurence s Androidem už u svých vlajkových lodí nasazuje 4GB RAM, pravděpodobně kvůli tomu, aby byl Android opravdu plynulý.

Force Touch displej
Tak jako u Apple Watch se i u nových iPhonů očekává displej s technologií Force Touch. Určitě by to opět posunulo iPhone dál a nabídlo mnoho možností v ovládání. V tomto je Apple před konkurencí o krok napřed, jelikož nic podobného žádná jiná společnost nenabízí. Integrace do iPhonu dává určitě smysl a nejeden fanoušek se na Force Touch displej těší.

Lepší Touch ID
Touch ID je příjemná funkce a pokud si na ni jednou navyknete, už nechcete nic jiného. V této technologii je opět Apple napřed, jelikož některé společnosti přiznaly, že momentálně nedokáží nabídnout tak dobrou čtečku otisku prstů jako má iPhone, protože Apple vlastní všechny důležité patenty. I tak mají někteří uživatelé s Touch ID občas problémy a s příchodem Apple Pay chystá kalifornská společnost důrazné zlepšení své čtečky v další generaci iPhonu. O zlepšení informoval i uznávaný analitik Ming Chi Kuo, který řekl, že nová generace iPhonu nabídne enormní zlepšení Touch ID a měly by se odstranit všechny problémy, které uživatelé mají.

Růžový iPhone
Barvičky a zase barvičky. Tak jako před dvěma lety u iPhone 5s, tak i letos by měl Apple přidat další barvu k současné Space Gray, Gold a Silver. Tentokrát by se mělo jednat o růžovou. Ne ale o tak křiklavě růžovou jako u iPhone 5c, ale o decentní a luxusnější podobnou té, která je u Apple Watch Edition. Ostatně proč ne, pro dámu určitě skvělá volba. O nové barevné variantě informoval Wall Street Journal s odkazem na své zdroje.

Žádný iPhone 6c
Od začátku letošního roku se spekuluje také o 4″ iPhonu 6c. Uniklo už i nějaké šasi, avšak podle analitika Ming Chi Kuo žádný iPhone 6c nedorazí a Apple ponechá pouze iPhone 5s, který má stále dostačující výkon. To však neznamená, že 4″ iPhone „6c“ nedorazí. Apple by tak měl učinit ale až v roce 2016.

Apple iPhone 6s concept

Dnes nejčtenější

.