Zavřít reklamu

Samsung AppleV pátek Samsung zveřejnil na svém YouTube kanálu video s názvem „Designing Possible“, ve kterém se korejská firma zaměřuje na zpracování své současné vlajkové lodě Galaxy S6 Edge. Video se Samsungu povedlo a vypadá zajímavě, avšak při jeho sledování máte pocit déjà vu, že jste nedávno něco podobného viděli. Ano viděli, Samsung se totiž inspiroval Applem nejenom v samotném designu telefonu, ale také ve tvorbě reklamního videa. Video je totiž až příliš podobné tomu, které jsme viděli při představení Apple Watch v září minulého roku.

Tehdy totiž Apple zveřejnil a ukázal video, které se zaměřovalo na výrobní proces zlatých Apple Watch Edition. Samozřejmě se snažil zapůsobit různými ukázkami, jak se nalévá roztavené zlato do formy na šasi jablečných hodinek a poté například obrušování a dopilování hodinek k dokonalosti. V podstatě to samé můžeme vidět také u videa ukazující výrobní proces Galaxy S6 Edge. Samsung také vylévá svoji kovovou směs jako Apple u Apple Watch nebo seřadí své obrušovací nástroje úplně stejně, jako seřadil Apple šasi svých hodinek.

Celkově je video laděno hodně podobně. Ať už hudbou, zpracováním, hlasem nebo tím, že obě společnosti chtějí ukázat něco ve smyslu „Podívejte se, co vše stojí za výrobou těchto produktů a kolik usíli jsme do toho vložili.“ Samozřejmě, i když jsou si v mnoha směrech videa podobná, lze tu nalézt nějaké rozdíly. Například video zaměřující se na Galaxy S6 je spíše zaměřeno na Samsung, jako na designovou společnost. Zatímco video od společnosti Apple je zaměřeno na samotné zpracování Apple Watch a na jejich výrobní proces, než na společnost samotnou.

Na zcela totožné záběry z obou videí se můžete podívat na smících přiložených pod článek. Video jak od Applu, tak od Samsungu naleznete pod těmito snímky níže.

szar5AT
Xli9CDI

*zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.