Zavřít reklamu

Apple Watch Edition - iconInteligentné hodinky sa začínajú premieňať na ďalšiu hernú platformu a už teraz medzi viac ako 3 500 aplikáciami pre Apple Watch nájdeme zopár hier. Tie stavajú na jednoduchom princípe, autori sú si vedomí toho, že by nebolo veľmi pohodlné, keby ste držali ruku vo vzduchu viac ako minútu len preto, aby ste vyhrali nejaký zápas. To by vás hra po chvíli prestala baviť, keďže by vás z nej boleli ruky. Vývojári však zároveň nechcú ani to, aby ste hrali ich hru raz za pol roka a preto budú hry fungovať na princípe, že odohratie nejakej udalosti, ako napríklad súboja, nebude trvať veľmi dlho, ale hry budú vyžadovať, aby ste ich hrali pravidelne.

Toto platí najmä v prípade hry Watch Quest! Heroes of Time, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre Apple Watch a vyžaduje prakticky neustálu interakciu. Hra funguje takmer automaticky a postava spĺňa questy a postupuje v hre, ale pri určitých úlohách vám budú hodinky posielať upozornenia s nutnosťou okamžite otvoriť notifikáciu a zapojiť sa do diania. V prípade, že hráč odignoruje upozornenie, postava nesplní danú úlohu.

Watch Story

Iná RPG, Runeblade, pre zmenu dá hráčom úlohy okamžite po tom, ako otvoria hru na svojich hodinkách, Jedná sa o boje proti nepriateľom, bossom a tiež je tu možnosť upgradovať svoju postavu, ako v každej správnej RPG. Ďalšou markantnou hrou pre Apple Watch je aplikácia Spy_Watch, kde sa vžijete do role bývalého šéfa istej slávnej špiónskej organizácie. V hre jednak pracujete na znovupostavení svojho tímu a snažíte sa zistiť viac o záhadnej smrti vášho otca. Kvôli obmedeným schopnostiam Apple Watch bude ovládanie veľmi jednoduché a podobne ako pri Watch Quest, aj tu bude bežať časovač a po jeho uplynutí vám hra vyhodí upozornenie, že sa k nej máte vrátiť.

Jednou z posledných hier je Letterpad od štúdia Nimblebit, ktorý funguje na pomerne jednoduchom princípe. Pointou je vlastne uhádnutie slova s pomocou krátkej nápovedy a počtu písmen, ktoré sa nachádzajú v danom slove. Po dokončení jedného slova sa odomykajú ďalšie a ťažšie levely. Je to zároveň jedna z prvých hier, ktoré podporujú Force Touch. Tu je možné ho využiť na míňanie nápovedy, miešanie písmen a zmazanie pokusov o dešifrovanie slova.

Spy_Watch

 

Dnes nejčtenější

.