Zavřít reklamu

Apple Watch Sport BandHodinky Apple Watch sa u nás ešte nepredávajú, ale zdá sa, že potenciálne by mohli vstúpiť na náš trh ešte tento rok. Inteligentné hodinky z dielne Applu disponujú niekoľkými skrytými funkciami presne tak ako ďalšie produkty tejto spoločnosti. Do dnešného dňa sa prvým užívateľom podarilo objaviť hneď niekoľko vecí, o ktorých sa Apple príliš nezmieňoval, no predsa len fungujú a spríjemňujú, prípadne zjednodušujú používanie hodiniek Apple Watch. Sem patrí mimo iného aj možnosť spraviť screenshot hodiniek, ktorý sa následne presunie do iPhonu a môžete ho použiť napríklad na nahlásenie bugu, prezentovanie svojho ciferníku alebo na iné účely.

1) Screenshot môžete na hodinkách vytvoriť veľmi jednoducho a intuitívne. Stačí totiž, aby ste stlačili digitálnu korunku a bočné tlačidlo na hodinkách. Takto sa vytvorí screenshot, s ktorým už môžete nakladať podľa svojich potrieb.

2) Apple Watch vám umožnia rýchlo sa prepínať medzi dvoma aplikáciami. Medzi nimi sa môžete prepnúť rýchlo pomocou dvojitého stlačenia digitálnej korunky. Keď tento proces zopakujete, hodinky sa vrátia naspäť tam, kde ste boli pôvodne. Vďaka tomuto sa môžete rýchlo prepínať medzi aplikáciami bez toho, aby ste sa museli pohybovať po menu.

3) Hodinky podporujú Handoff, no narozdiel od iPhonu a Macu, Handoff tu nefunguje len keď má užívateľ otvorenú nejakú aplikáciu. U hodiniek totiž stačí, aby sa vám na nich zobrazilo upozornenie a to si môžete následne pozrieť na obrazovke svojho iPhonu. Toto navyše funguje aj v prípade, že aplikácia pre iPhone nemá zabudovanú podporu pre funkciu Handoff. Tá je inak podporovaná na iOS 8 a OS X Yosemite.

Apple Watch Handoff
4) Vďaka technológii Force Touch môžete odhaliť jednu novú funkciu v aplikácii Hudba. Stačí, aby ste pritlačili na displej a na ňom sa následne objaví možnosť streamovať hudbu do Apple TV alebo bezdrôtových reproduktorov pomocou AirPlay. Hudbu tiež môžete začať streamovať na svoj iPhone.

Force Touch AirPlay
5) Výdrž batérie je u hodiniek Apple Watch veľmi špecifická záležitosť. Ak však chcete vedieť, aký je jej stav, potom si ho môžete pozrieť v sekcii Glances. Tú vysuniete pohybom prstu smerom nahor. Okrem možnosti skontrolovať stav batérie tu máte možnosť manuálne aktivovať režim Power Reserve Mode, ktorý šetrí batériu tým, že obmedzí funkcionalitu hodiniek. V sekcii Glances sa nachádza aj Control Center, v ktorom si môžete rýchlo vypnúť alebo zapnúť režim Lietadlo, režim Nerušiť, stlmiť zvuky alebo vyvolať cinknutie na telefóne v prípade, že ho neviete nájsť. Teda, s pomocou hodiniek môžete spraviť to, na čo sa doteraz používali telefóny vašich kolegov, priateľov, rodiny alebo iných ľudí vo vašom okolí.

Apple Watch Battery Glance
6) Nakoniec je možné na hodinkách používať Siri na spúšťanie aplikácií. To využijete najmä preto, lebo ikonky na displeji Apple Watch sú celkom malé a občas sa môže stať, že spustíte inú aplikáciu, než ste chceli. Práve vtedy môžete spustiť aplikácie na hodinkách rovnakým spôsobom ako na iPhone alebo na iPade.

*Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.