Zavřít reklamu

Recenze iPhone 6Pokud vlastníte iPhone a iPad a používáte defaultní prohlížeč Safari namísto třeba príhlížeče Chrome od Googlu, tak se vám bude pravděpodobně hodit následující trik, o kterém jste ale doposud s velkou pravděpodobností nevěděli. Pokud jste však velcí nadšenci, tak znáte pravděpodobně celý iOS a budete vědět i o této vychytávce, ovšem osobně se pokládám také za celkem slušného znalce a tuto možnost jsem zjistil až nedavno.

V Safari jsem totiž hledal možnost, jak hledat slova na stránce. Znáte to jistě z desktopu, kdy na Macu stisknete klávesovou zkratku CMD + F, na Windows CTRL + F, zadáte požadované slovo a vyhledávač vám najde, kde všude se na stránce vyskytuje. Slouží to k mnohem rychlejší orientaci na webu a usnadňuje to vyhledávání potřebných informací. Podobně je to i v mobilním Safari, avšak zde je funkce vyhledávání celkem dobře ukryta. My si však ukážeme, jak ji odhalit a jak používat.

1. Pusťte si Safari na vašem iPhonu, iPadu či iPodu

2. Otevřete nějakou stránku (například letemsvetemapplem.eu), na prázdném panelu to nepůjde

3. Nahoře, kde máte adresu, klikněte a namísto ní napiště slovo, které chcete vyhledat (například Apple)

4. Nyní sjeďte úplně dolů, musí vám zmizet klávesnice a zde se nachází kategorie Na této stránce (výsledky: „číslo“), klikněte na Hledat: „zadané slovo“ (v našem případě je to Apple)

5. Na stránce se vám vyhledá zadané slovo a pomocí dolních šipek mezi nimi přeskakujete

trik

Safari iOS iPhone

Dnes nejčtenější

.