Zavřít reklamu

batteryPřenosné počítače od Applu, tedy ať už MacBook, MacBook Pro nebo MacBook Air se mohou pochlubit poměrně solidní výdrží na baterii na jedno nabití. Obvzlášť MacBook Air se může pochlubit klidně i 13 hodinovou výdrží, a tak sebou nemusíte například do školy nebo do práce vůbec tahat nabíječku. Nový 12″ MacBook si i ke své tenkosti zachoval poměrně solidní výdrž na jedno nabití a to 10 hodin. Ovšem se také odráží na tom, jak svůj MacBook používáte.

Při recenzování a zkoušení aktualizovaného MacBooku Pro s 13″ Retina displejem zjistilo mnoho serverů, včetně The Vergeže používání jiného prohlížeče, než vestavěného Safari má celkem radikální vliv na výdrž baterie. Především populární Google Chrome se odrazí na výdrži, jelikož bylo zjištěno, že při testování, kdy displej byl podsvícen z 65% vydržel MacBook Pro 9 hodin a 45 minut projíždění webových stránek. Nic víc spuštěného nebylo, pouze se prohlížel webový obsah. Při naprosto stejném podsvícení, ale při používání Safari vydržel MacBook Pro neuvěřitelných 13 hodin a 18 minut, tedy o více než 3 hodiny, než v případě Google Chrome.

Samozřejmě i to je na MacBook Pro úžasný výkon, avšak jak vidíte, v případě používání jiného prohlížeče je rozdíl opravdu znatelný. Test se však týká notebooku od Applu s Retina displejem, v případě MacBooku Air bude rozdíl pravděpodobně menší, jelikož nemá Retina displej a právě práce Googlu Chrome s Retina displejem bude ten hlavní problém, který se tolik podepíše na výdrži baterie. Můžeme tedy předpokládat, že podobný vliv bude mít Google Chrome i na nový MacBook s 12″ Retina displejem. Apple u tohoto modelu slibuje 10 hodinovou výdrž prohlížení internetu při 75% podsvícení displeje, avšak pouze v případě Safari, který je ze všech prohlížečů pro Mac rozhodně ten nejúspornější. V případě používání Google Chrome může výdrž klesnout hodně pod slibovaných 10 hodin.

MacBook

*zdroj: bgr

Dnes nejčtenější

.