Zavřít reklamu

WWDC 2015Apple včera oznámil tohtoročnú konferenciu WWDC a ako vždy, aj tentoraz si k nemu pripravil sprievodné logo, ktoré je celkom zaujímavé. Apple má totiž vo zvyku do svojich pozvánok ukrývať symboliku, ktorá nám naznačuje, čo bude kľúčovou zmenou a potenciálne nám aj ukazujú produkty, ktoré budú predstavené. Príkladom takých nápadných pozvánok bola napríklad „celohliníková“ pozvánka na iPhone 6 event alebo pozvánka na event, na ktorom sa nachádzali kruhy s farebnými kombináciami iPhone 5s a iPhone 5c. Čo teda podľa nás ukrýva logo WWDC 2015? Tu je názor redakcie.

Dan

Pozvánka na letošní WWDC 2015 vypadá dle mého názoru poměrně chaoticky a příliš se mi nezamlouvá. Ovšem naproti tomu nám dává oproti té loňské mnohem více možností se zamyslet nad tím, co nám chce Apple naznačit. Možná vůbec nic, ale když se zpětně podíváte na loňskou pozvánku, tak si všimnete mnoha barev. Toho jsme se nakonec dočkali v podobě OS X Yosemite, který na mě působí mnohem živěji a barevněji, než předešlé verze jablečného systému. Když se tedy zaměřím na letošní barvy a především na průhlednost, pak bych hádal, že OS X, ale především iOS zůstanou přibližně stejné, ale oba systémy budou pravděpodobně nabízet mnohem více průhlednějších prvků. Tam podlě mého názoru i Apple poslední dobou směřuje. Co se týče symbolů ve tvaru kruhu, tak je těžké cokoliv odhadovat, nechce se mi věřit, že by Apple například v iOS začal používat takovéto ikony, a tak bych to spíše viděl na to, že se tyto symboly vztahují k Watch OS, je totiž dost pravděpodobné, že zde Apple představí Watch OS 2 pro své Apple Watch. Pokud se zaměřím na slogan „The epicentre of change“ umístěný přímo uprostřed pozvánky na zaobleném čtverci připomínající ikonu aplikace nebo spíše Apple TV, tak bych hádal, že nová Apple TV opravdu konečně dorazí a bude zásadně pozměněna. Ne tak ani její vzhled, i když ten zajisté také projde progresem, ale především systémem a celkový smysl Apple TV. Hádám, že nová Apple TV propojí oba systémy mnohem více, než to Apple udělal v OS X Yosemite a iOS 8. Nová Apple TV bude epicentrum vaší domácnosti, ke které se bude vše ostatní připojovat a vy tak vytěžíte mnohem více z obou systémů. Apple tak dokonale posune svůj ekosystém o několik kroků vpřed a zároveň vás navnadí na koupi Apple TV.

Jaro

Osobne si myslím, že Apple nám na tohtoročnej pozvánke prezentuje hneď niekoľko kľúčových vecí. V prvom rade, uprostred vidíme zaoblený štvorec v tvare iOS a Apple TV. Že by sa mohlo jednať o novinky súvisiace s predstavením novej Apple TV, potvrdzuje hlavne slogan „Epicenter of Change“, kde sa kľúčovým slovom stáva práve to epicentrum. Práve televízia sa totiž označuje za multimediálne „epicentrum“ obývacej izby. Je preto možné, že sa dočkáme predstavenia TVKit rozhrania na tvorbu aplikácií pre Apple TV. Vďaka tomu by sa z Apple TV mohlo stať all-in-one zariadenie, ktoré bude slúžiť zároveň aj ako herná konzola. Fungovala by teda na rovnakom princípe ako Xbox One, len grafický výkon hier bude skôr na úrovni Nintenda Wii a preto nemôžeme čakať GTA V ani Battlefield Hardline. Ďalší symbol vvšak môže súvisieť so zjednotením? Aspoň tomu nasvedčuje skutočnosť, že všetky tvary sa sústredia do jedného bodu. Ak by to znamenalo, že nás v blízkej dobe čaká veľká zmena v podobe zjednotenia iOS a OS X, rozhodne by to prekvapilo (Vydá sa Apple cestou Microsoftu a predstaví iOS 10 miesto iOS 9?).

Šimon

Tento rok si Apple s novou pozvánkou na WWDC 2015 opravdu pohrál. Dominují tu barvy, kruhy, čtverce různých velikostí. To může znamenat cokoliv. Já si ale myslím, že hlavní čtverec uprostřed představuje novou Apple TV, kterou má společnost z Cupertina představit. Vše tomu nasvědčuje, ať už je to dlouhá doba bez aktualizace nebo nedávné zlevnění současné generace. Součástí nové Apple TV by měl být i související App Store s aplikacemi, který by neuvěřitelně rozšířil možnosti a přidal potencionální funkce. Právě ty mohou být znázorněny dalšími čtverci a kruhy, jelikož by šlo o takovou malou revoluci, proto je na pozvánce tolik barev, tvarů a tím pádem i možností. „The epicenter of change” pak už jen podle mě dodává důležitost nové Apple TV. Bude to prostě velká změna. Osobně bych si přál, aby Apple nechal design iOS a OS X tak, jak je. Doufám jen, že se Apple zaměří na vyřešení všech bugů, otrav a chyb, jelikož jich je stále hodně. Proto si nemyslím, že by kruhy představovaly nové tvary ikonek, nový design nebo nějaké widgety. Určitě se ale dočkáme nových funkcí a vychytávek. Nejvíc by mi udělalo radost to, kdyby Apple více otevřel systém hlavně pro ještě výkonnější komunikaci mezi aplikacemi.

David

Apple podľa môjho názoru na tohtoročnom WWDC predstaví novú Apple TV, ktorá bude centrom pre rozhranie HomeKit. Po boku nej sa dočkáme nového iOS 9, ktorý prinesie znovu úplne vynovené prostredie, ktoré sa bude zakladať na ktuhových ikonách presne tak ako to naznačuje samotná pozvánka na túto udalosť. Rovnako to očakávam aj preto, lebo iOS je od svojho predstavenia spolu s prvým iPhone stále rovnaký a menil sa len jeho vonkajší vzhľad. Preto si myslím, že najnovší mobilný softvér bude kompletne prepracovaný a prinesie viaceré veci známe už z Androidu. Napokon pri OS X neočakávam nijakú podstatnú zmenu nakoľko bol kompletne prerobený už v minulom roku.

WWDC 2015

Dnes nejčtenější

.